Музика 24

Малкумина знаат дека свој печат во осмиот албум на една од најпознатите екс ЈУ групи Бијело Дугме има и виртуозот на гајда од прилепско, Пеце Атанасовски. ...
сите 6 | | | веќе видена

Специјализираниот македонски музички портал – Музика 24, од неофицијални извори ја доби и ексклузивно ја објавува програмата за престојното издание на “Пиво ...
сите 9 | | | веќе видена

Младиот, симпатичен, талентиран и веќе докажан Антонио Пејоски, за кој досега во многу наврати пишувавме, покрај многубројните настапи и ноќни забави за кој е ...
сите 2 | | | веќе видена

Фолк пејачот Синан Сакиќ беше префрлен на клиниката во Белград каде беше сместен за да му биде направена трансплантација. Но, синовите на Сакиќ се искараа со ...
сите 7 | | | веќе видена

next