Музика 24

Вчера вечер во Македонската опера и балет, после четири години, познатиот и популарен фолк пејач Марјан Коцев оддржа голем солистички концерт пред македонската ...
сите 3 | | | веќе видена

Една од најуспешните светски музички атракции во моментов, дуото 2 CELLOS оваа есен доаѓа во Скопје. Во рамки на последната светска турнеја, насловена како и ...
сите 6 | | | веќе видена

next