Музика 24

На јубилејното 25-то издание на интернационалниот музички фестивал “Охрид Фест –Охридски трубадури“, кој ќе се одржи од 6 до 8 септември, ќе учествуваат ...
сите 14 | | | веќе видена

Влатко Лозаноски неодамна на своите профили кои тој ги има на социјалните мрежи, на големо ја најавуваше својата нова песна која го носи насловот “Јако, јако”. ...
сите 7 | | | веќе видена

Пред и после многубројните музички настани, време е да ве потсетиме и за еден музички сет кој што ќе се случува на 4-ти јули во “Epicentar” со почеток од 19 ...
сите 2 | | | веќе видена

next