Музика 24

Групата Нокаут по цели 20 години се враќа на местото каде што почна. Имено, Пере и екипата повторно ќе одржат голем славенички концерт на 27 октомври во СРЦ ...
сите 3 | | | веќе видена

Уште во првата сезона која почна со емитување кај нас, односно во 2014-та година, младиот Игор Петковски од Скопје ја освои балканската публика и жирито со ...
сите 7 | | | веќе видена

Како што не информираат од Авалон продукција, некаде на отворањето на туристичката сезона имаме ретка и одлична можност и привилегија да го слушнеме и видиме ...
сите 20 | | | веќе видена

Утре вечер со почеток во 21 часот, во ноќниот клуб Станица 26 настапува гитаристот Душан Јевтовиќ, заедно со миленикот на скопската публика Васил Хаџиманов на ...
сите 18 | | | веќе видена

46-те Мајски оперски вечери продолжуваат и утревечер (15.5) со гала балетскиот спектакл “Балетски бисери” и изложбата “Почетоци 1948 – 1980” во пресрет на 70 ...
сите 45 | | | веќе видена

next