Музика 24

Под мотото “Залче од светските вкусови”, и оваа година по трет пат во Струмица ќе се оддржи Интернационалниот Гастрономски Натпревар – “Гастромак Македонија”. ...
сите 12 | | | веќе видена

Како што пишувавме во текот на летото, овој месец (13-ти октомври) требаше да се оддржи големиот концерт во чест на Тоше Проески. Но, како што не известуваат ...
сите 14 | | | веќе видена

Кон средината на септември, познатата бугарска поп-фолк пејачка Преслава за прв пат стана мајка. Таа радосната вест ја објави на социјалните мрежи, каде има ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што велат организаторите, овогодинешното издание на “Еврофест” е во знакот на нашата македонска музичка легенда Тоше Проески. Вчера вечер беше одржана ...
сите 6 | | | веќе видена

Фолк пејачот Наум Петрески ја промовираше песната и видео спотот посветени за сите ловци и риболовци. Не е тајна дека на Наум пасија му се ловот и риболовот, ...
сите 4 | | | веќе видена

Под мотото “Првиот никогаш не се заборава”, од 5-ти до 12-ти октомври ќе стартува третото издание на Меѓународниот фестивал на дебитантски филм “КинеНова”. ...
сите 81 | | | веќе видена

next