Музика 24

Балканската фолк-ѕвезда Цеца Ражнатовиќ ќе пее на последната вечер од манифестацијата “Тиквешки гроздобер 2018” во Кавадарци. Гроздоберот ќе почне на 7-ми ...
сите 9 | | | веќе видена

Поп ѕвездата Пинк била принудена да откаже неколку концерти во Австралија поради стомачен вирус, поради што дури два дена била примена во болница. “Пинк ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

На јубилејното 25-то издание на интернационалниот музички фестивал “Охрид Фест –Охридски трубадури“, кој ќе се одржи од 6 до 8 септември, ќе учествуваат ...
сите 14 | | | веќе видена

next