МиГусто

Просото е една од најстарите, но и најздравите житарки. Се одгледува уште од пред 7000 години, а потеклото му е од Азија и Африка. Во дамнешните времиња се сметало за храна на сиромашните, а во Америка и Европа дури и служело како сточна храна, но денес оваа безглутенска житарица се користи за подготовка на различни јадења во целиот свет, а се служи како прилог, салата, или како додаток на оброците, во супи и варива.Постојат неколку видови на просо, но генерално тоа има кружна форма и компактно зрно, најчесто со жолта боја. Со оглед на тоа дека расте во поладна клима, според макробиотичката филозофија претставува топла храна за телото, па најдобро е да се јаде во доцните летни месеци и во текот на есента.Освен што нема глутен, просото е и алкална (базна) житарица поради што организмот може лесно да ја свари, а според некои научници, просото е и антиканцерогено бидејќи алкалната храна не предизвикува киселост во организмот, што е средина во која се развиваат клетките на карциномите. Поради ова, се препорачува ...
сите 14 | | | веќе видена

Тестенините како јадење се особено популарни, не само затоа што се евтини, туку и затоа што не бараат многу време за подготовка и големи готварски способности, се приготвуваат на најразлични начини и пред се сè многу вкусни. Еве една варијација на тема: сос за тестенини
сите 2 | | | веќе видена

Питата со тегнети кори е сигурно за многумина најубава, без сомневање, ама… само еднаш направив таква и иако моите рекоа дека е совршена, сепак повеќе ја сакаат оваа „нашава“ со дебелки кори.:) Ако внимателно ги следите упатствата и сликите, нема шанса да не успеете, само охрабрете се да почнете…
| | веќе видена

Ако сте љубител на грицки, еве еден одличен рецепт кој може да го направите во моментите кога сакате да грицнете нешто. Она што е најважно овие крекери се ултра здрави и мнооогу вкусни. Пробајте ги и самите ќе се уверите.
| | веќе видена

За храната да биде добро искомбинирана, потребно е да се следат некои основни водилки:1. Овошјето треба да се јаде на празен стомак. Постојат многу начини како можете ова да го изведете. Наутро испијте чаша свежо исцеден сок, изедете 2 или 3 парчиња овошје наместо појадок, најмалку 2 пати неделно. Изедете јаболко, круша или банана како ужина.2. Не треба да се комбинираат концентрирани протеини со концентриран скроб во истиот оброк. Причината за ова е што средината за варење на протеините мора да биде кисела, односно варењето на протеините во желудникот предизвикува создавање на повеќе желудочни киселини, додека варењето на скробот е сосема спротивно, тоа бара базна средина. Кога се конзумираат заедно, протеините и скробот не можат да се варат нормално. Намирниците кои премногу долго остануваат несварени во желудникот предизвикуваат собирање на гасови и производство на токсини.Намирници со концентрирани протеини се сите видови на црвено месо, конзервирана и свежа риба, сирење, јајца, млеко од соја, соја. ...
сите 5 | | | веќе видена

Бидејќи обожаваме палачинки решивме малку да експериментираме и воопшто не погрешивме. Направивме интегрални мини палачинки кои освен што испаднаа превкусни, ни успеа и намерата да ги направиме многу поздрави. Препорака до сите вас и вие да ги пробате, нема да зажалите. jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 13 | | | веќе видена

Овој рецепт е навистина едноставен за правење, а единствениот проблем ќе ви биде да го одвоите зајачкото месо од коските во доволно големи парчиња. Ако се решите да го пробате, а гарантирано нема да зажалите , можете на интернет да погледате како најлесно да го исечете месото. Потоа можете само да се опуштите и да уживате во вкусот!
| | веќе видена

Е мислев дека нема што не сум видела кога станува збор за разно-разни кујнски помагала и алатки, ама ова навистина ме забезекна! Па дајте ќе ве молам – лупач за банани! Се прашувам, што ли му фали на оној класичниот начин – скрши го врвот на бананата и повлечи надолу. Екстра лесно и екстра брзо, нели? Ама очигледно не мислат сите така, па затоа и го измислиле ова уредче.Да ви кажам искрено, не знам дали воопшто помага, го олеснува процесот на лупење на банани, дали и дава можеби поинаков вкус на бананата или е само едноставно похигиенски да се користи , па затоа нема да ви кажам да си го купите ова, и наместо тоа, ќе ви препорачам да ги потрошите парите за да си купите повеќе банани! Но, ако некој од вас сепак се одлучи да го провери, ве молам јавете ми ги своите впечатоци. Нестрпливо ќе го очекувам вашето мислење За оние кои не се сложуваат со мене, еве го линкот од каде можете да го набавите овој лупач!
сите 8 | | | веќе видена

Уште една добра идеја како да го искористите стариот леб. Направете домашни кубети, насечкајте зеленчук по ваш избор и ќе добиете супер комбинација. Еве нас како ни излезе оваа салата.
сите 2 | | | веќе видена

Вкусни колаченца во кои доминира вкусот на чоколадниот крем „Нутела“,а кои во комбинација со шоља кафе се одлична закуска. Добар апетит, со овој прекрасен рецепт на Александра.
сите 2 | | | веќе видена

Одлични во чаша пиво покрај телевизор додека уживате во вашата омилена серија. Грицки со вкус на црн пипер кои се топат во уста. Наш совет е да направите поголема доза и да ги поканите и пријателите и заедно да уживате во овие домашни крекери.
| | веќе видена

Комбинација која ќе ве воодушеви. Особено сите кои обожаваат варено црвено вино, а до сега не пробале да додат малку мед за побогат вкус. Уживајте и на здравје.
| | веќе видена

Ако е ова првиот рецепт по кој ќе месите тесто со квасец, бидете сигурни дека нема да згрешите. Без сомневање, ова е рецептот кој нема шанси а да не ви успее…
сите 2 | | | веќе видена

Иако сакам да ги користам разно-разните сецка и рендиња за брзо сечкање на зеленчук, понекогаш едноставно ми е послатко сечкањето да го направам на рака, како што велат. Некако тоа ми причинува задоволство иако често се нервирам што никако не можам да ја постигнам брзината и вештината на професионалните шефови што ги гледам на телевизија. И така, фрустрација по фрустрација – хаос!Арно ама, со користењето на овој чувар за прсти, сечкањето не само што е едноставно и брзо, туку и задоволството е поголемо. Така си сечкате без многу да му ја мислите, а резултатот е совршен секогаш. И што е упте поважно, нема фластери по рацете, крв, и (не дај боже) потсечени нокти! Па само за тоа, ако за ништо друго, вреди да се набави една ваква справичка, нели? . Инаку, можете да си го нарачате овде!
сите 2 | | | веќе видена

Како од обични јаболка да направите екстра десерт. Еве еден таков рецепт. Карамелизирајте ги јаболката, додадете искршени кекси и сето ова прелијте ги со слатка павлака. Супер, нели!
сите 9 | | | веќе видена

Најдовме супер симпатични видео рецепти кои со задоволство би сакале да ги споделиме со вас. Еден од нив е токму овој колач со вишни на кој не можевме да му одолееме. Едноставен е за приготвување, ви останува само да засукате ракави и да ги следите препораките на куварот Зоран Бики. Се разбира сите детали околу состојките може да ги пронајдете на неговата страница.
| | веќе видена

Кога немам идеја што да им направам на моите за ручек, оваа комбинација секогаш прво ми паѓа на памет. Брзо се подготвува, а сите ја обожаваат. Се разбира и за вечера е супер.
| | веќе видена

Според некои историчари, дуњата била забранетото овошје во Рајот, а не јаболкото. Ова овошје, чиј латински назив е Cydonia oblonga, служи како симбол на плодноста уште од старите времиња. На пример, во минатото младенците во некои култури морале да изедат дуња на денот на нивната свадба за бракот да им биде плоден и среќен. Уште помалку е познат фактот дека името мармалад потекнува од португалскиот збор за дуња – marmeleiro, зошто првобитно мармаладот се правел од дуњи. Меѓутоа, дуњата не треба да се гледа само како украсно овошје, туку и како лек, и како здрав и вкусен есенски десерт.Состав и лековитост на дуњатаПлодот на дуњата расте на стебло со средна големина кое достигнува висина од 2,5 до 4 метри. Розеникаво-белите цветови на дрвото се појавуваат во пролет, а потоа се раѕвиваат во златножолти плодови. Сезоната за берење на дуњите започнува во септември.Дуњата е нискокалорично овошје кое во 100 г содржи само 57 калории. Изобилува со диетални влакна, содржи витамин Ц, витамини од Б комплексот, тиамин, ...
| | веќе видена

Рецептче кое се надеваме дека ќе ви помогне во момените кога немате идеја каква грицка да им спремите на вашите дома или на гостите кои што тукушто ви се појавиле на врата. Со овие бисквити со сланина и кашкавал нема утка. Бон апетит.
сите 3 | | | веќе видена

Сте ја чуле ли поговорката „Зачинот манџата ја прави„? Ако не, тогаш ова е можност да ја нагласиме повторно страшно важната и значајна улога што зачините ја имаат во готвењето. И токму поради тоа, многу е важно да ви се секогаш при рака, некаде каде што ќе ги гледате, и каде што ќе можете брзо и лесно да им пристапите.Сигурно ќе речете, се ова е фино и добро, ама некако нашиве кујни се премногу минијатурни, па едвај го собираат најважното. Значи, за вакви помошни справи и справички што понекогаш значат многу заштедено време во кујната едноставно нема место. Но, во принцип, ова најмногу зависи од типот на справичките што ќе си ги изберете. Овој држач за зачини, на пример, е повеќе од одличен. Прво, не зафаќа многу место, потоа садовите се мали и едноставни за користење, потоа имате прилика да си ги чувате сите зачини што најчесто ги користите при рака, и конечно, не е ни многу скап.Затоа, ако сакате не само тренди, туку и корисни и ефикасни работи во кујната, овој држач за зачини што можете да си го набавите ...
сите 2 | | | веќе видена

next