МиГусто

Класика која воодушевува со аромата и вкусот. Одличен рецепт на Вања, кој и ние го приготвивме и се уверивме во нејзината препорака. Одличен десерт за било кој период од денот.
сите 2 | | | веќе видена

Ако во кујна ви се плетка некое старо лепче, немојте да го фрлате. Еве еден фин предлог како да го искористите. Направете превкусна пица која освен што ќе ја изедете со сласт, ќе заштеди дел од вашиот фамилијарен буџет.
сите 8 | | | веќе видена

Посна или мрсна верзија, со мелен афион или кокос, која верзија и да ја одберете за овој колач, ќе имате брзински готово благичко. Препорака да го пробате овој колач на нашата пријателка Вања.
| | веќе видена

Сте пробале ли некогаш да го подготвите спанаќот без многу подготвување (мнооогу е поздрав вака)? А сте пробале ли да го искомбинирате со малку пилешко месо и некои макарончиња? Повеќе од прекрасно, веерувајте ни!
сите 13 | | | веќе видена

Босилокот (лат. Ocimum basilicum) е многу мирисна билка, со овални и најчесто зелени листови. Денес во светот постојат околу 60 видови на босилок и сите се различни по изглед и вкус. Расте во различни делови од светот, а првобитно бил одгледуван во тропските делови на Азија. Првиот пишан документ во кој се споменува босилокот е стар околу 5000 години, а потекнува од стариот Египет.Зборот босилок доаѓа од грчкиот збор басиликон што значи кралски, а го одразува почитувањето на древните култури кон ова растение. Римјаните на пример, го поистоветувале со љубов и верност, а се верувало дека мажот кој ќе прими гранче босилок од некоја жена, засекогаш ќе ја сака таа жена. Во Индија босилокот претставувал симбол за добредојде, а еден од видовите босилок – Ocimum tenuifloru, била користена за лечење на многу болести како на пример дијабетес, астма, импотенција, камења во бубрезите, неплодност и алергија.Силен антиоксидантБосилокот е познат по своите силни антиоксидантски својства. Антиоксидантите кои природно ги има ...
| | веќе видена

Не можам да ви опишам колку го обожавам мирисот на рузмарин! Веднаш ме потсетува на море. Но, со оглед на тоа што се уште е рано за мојот одмор, морав да најдам начин како да си ги смирам нервите. Решив да направам интегрални лепчиња со рузмарин и маслинки кои барем за кратко го донесоа Медитеранот во мојата кујна.
сите 5 | | | веќе видена

Одличен предлог за вкусен оброк во моментите кога немате идеја што да зготвите. Многу, бро и едноставно спремите ароматизирано пилешко кое ние го искомбиниравме со домашна тестетина и со малку запечени моркови како додаток.За подготовка на овој рецепт го користевме силиконскиот сад Steam case with tray на производителот Lekue изработен од 100 % платинум силикон кој лесно се одржува, ги задржува сите вкусови на едно место, нема потреба од никакво намастување и нуди опција со него да приготвувате вкусни јадења и во микро печка. Побарајте го и купете го во продавницата на Карес.jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
| | веќе видена

Еве уште едно прекрасно издание на нашата состојка на месецот – плазмата, во комбинација со нескафе. Многу љубов во еден од нашите најомилени десерти. Ви посакуваме пријатен ден!
| | веќе видена

Дали некогаш сте ја пробале оваа маринада? Ние многу често подготвуваме пилешки крилца на ваков начин и нема некој кој не ги пофалил. Затоа, во прва прилика спремајте крилца маринирани во пиво и уживајте во превкусен оброк.
сите 3 | | | веќе видена

Одвреме навреме навистина уживам во чашка жесток пијалок, особено кога сум во добро друштво и во опуштена и пријатна атмосфера. Само, иако е тоа против бонтонот на пиење на вакви пијалоци, јас си ги сакам со една-две коцки мраз. Така пијалокот ми е таман оладен и можам да уживам, но проблемот е во тоа што ова уживање не трае долго. Навистина, кога мразот ќе се стопи, ми се разводнува пијалокот и веќе ми го нема оној шмек што го сакам.Среќа моја па скоро налетав на овие специјални камења за ладење. Работат исто како коцките мраз, со таа разлика што нема вода да се топи, па вкусот на пијалокот не се менува, додека ефектот на ладење е истиот, па дури и подобар. Камењава се супер штосни на изглед, доволно е да ги ставите во ладилник само еден час пред да се користат и можат да се мијат во машина за садови. Единствената, и кога велам единствената мислам НЕМА други, маана им се што се доста скапи, барем за нашиве македонски џебови.Во секој случај, можете да ги најдете тука, а доволно ќе ви биде да си купите два за ...
| | веќе видена

Претпоставувам дека италијанското песто секому му е познато. Овој сос уште е познат како зелен сос и се вбројува меѓу првите 5 сосови кои се користа во кулинарството. Ако се бројат на прсти начините по кои мoже да се приготви еден ваков сос, тогаш прстите на двете раце не се доволни. Од огромниот број рецепти што ги прочитав, утврдив дека секој си го прави на сопствен начин, според сопствениот вкус но и според она што се наоѓа во сопствениот ладилник.Оригиналното италијанско песто се прави со листови босилок, маслиново масло, пармезан и лук, а во него се додават и семки од пињоли кои пак на жал се многу скапи. Затоа, во мојата варијанти, тие се заменети со семки од сончоглед. Оваа варијанта на зелен сос е многу вкусна, а да не говорам за прекрасната зелена боја и за тоа колку е сосот здрав.jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 5 | | | веќе видена

И брзо и вкусно. Готвењето никогаш не било полесно. Пригответе супер колач со ананас и повикајте ги пријателите на парче десерт и шолја кафе. Убаво друштво и од срце подготвен колач. Добар апетит. За подготовка на овој рецепт го користевме силиконскиот сад Мini steam case на производителот Lekue изработен од 100 % платинум силикон кој лесно се одржува, ги задржува сите вкусови на едно место, нема потреба од никакво намастување и нуди опција со него да приготвувате вкусни јадења и во микро печка. Побарајте го и купете го во продавницата на Карес.jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 4 | | | веќе видена

Фактот што ваквите кремови од цитруси вообичаено содржат и јајца, ме спречуваше да го подготвам.Благодарение на мојата пријателка Анамарија,сепак се обидов и не зажалив, бидејќи кремот е опасно вкусен,а може да се искористи не безброј начини…превкусен е и како намаз на кришка леб.
сите 10 | | | веќе видена

Ако сакате да пробувате нови нешта, тогаш еве еден рецепт кој сигурно ќе ви се допадне. Едноставен е за правење, а можете да го послужите како предјадење или како главно јадење. Одлично оди со ајвар и сирење!
| | веќе видена

Со потекло од мочуришните предели и шуми од Северна Америка, брусницата (Vaccinium macrocarpon), денес се одгледува скоро секаде во светот.Расте на грмушка со темнозелени листови и висина од 10 до 40 сантиметри со мали зеленикави плодови, кои кога ќе созреат ја добиваат добропознатата темноцрвена боја. Брусницата е исклучително отпорна на ладни температура и мраз (може да поднесе дури до -40°C), а е распространета од краевите со умерено континентална клима, па се до арктичкиот круг.Плодовите на брусницата се користат во народната медицина уште од 16-от век, што и не чудо, бидејќи содржат голем број на витамини, минерали, антиоксиданти и органски киселини.Брусниците се одличен иѕвор на витамин Ц, кој е важен ѕа синтезата на колаген и карнитин, како и за метаболизмот на масните киселини, и е еден од најсилните антиоксиданти меѓу витамините.Ги чуваат очите и штитат од ракБрусниците се богати со антиоксидантите антоцијанин и проантоцијанин, за кои се смета дека помагаат во чувањето на здравјето на ...
сите 2 | | | веќе видена

Кељот кој е еден од најхранливите зеленчуци. Одличен извор на калциум, магнезиум, витамин К, витамин А, витамин Ц, растителни влакна, железо, фолна киселина, аминокиселини, антиоксиданти флавоноид и лутеин. Достапен е во текот на целата година, а со него можат да се подготвуваат супер рецепти. Ова е еден од нив. Напомена: Направените ќофтиња ќе бидат со темно зелена боја ако се прават од горните листови, но ако се направат од внатрешните, тие ќе бидат посветли.jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 6 | | | веќе видена

Уште еден прекрасен рецепт во категоријата и здраво и опасно вкусно. Овие интегрални соленки се подготвуваат навистина брзо и едноставно, а освен што се здрави имаат феноменален вкус. Одлични во моментите кога сакате да грицнете нешто. Добар апетит. jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')}); [/sws_scrollable_basic
сите 4 | | | веќе видена

Поради неговата неправилна форма, свежиот ѓумбир од секогаш не мачел кога сме сакале да го излупиме. Кога користвеме лупачи најголемиот дел од ѓумбирот завршување во корпа. За среќа најдовме супер видео на кое видовме како најлесно да се излупи свежиот ѓумбир. Ви треба обична лажица и тоа е тоа. Погледнете го резултатот и вие задолжително применете ја оваа техника.
сите 7 | | | веќе видена

Ако во моментите на пост ви се јаде нешто благичко тогаш овие гурабии се совршени за оваа прилика. Се рабира и за останатиот период од годината, бидејќи овие гурабии се прават многу брзо, а се превскуни, препорачува Вања.
| | веќе видена

За неполни девет минути со помош на силиконскиот сад на познатиот шпански бренд Lekue, во микро печка направете супер вкусен шпански омлет со кромид и компири. За целосно уживање декорирајте со ливче магаданос или босилок и уживајте во неповторливиот вкус. Состојки: -115г кромид -1 лажица масло -20 мл вода -300г компири -20мл масло -20мл млеко -прстофат солПодготовка: 1. Кромидот излупете го и исечкајте го на не многу ситни парчиња. Ставете го во силиконскиот сад за подготвка на омлет. Додадете сол, масло за готвење и вода. Затворете го садот и ставете го во микро печка на 800 W на 3 минути. 2. Компирот измијте го и излупете го и исечкајте го на тенки парчиња. Ставете го во силинконскиот сад, додадете сол и масло и повторно вратете го во микро на уште 5 до 6 минути. 3. Јајцата изматете ги со млеко и додадете прстофат сол. Внимателно истурете ги во силиконскиот сад. Затворете го и вратете го во микро на уште една минута. Овој супер модерен и корисен силиконски сад за подготовка на омлет можете да го најдете ...
сите 8 | | | веќе видена

next