МиГусто

Дефинитивно ова е еден од наједноставните десертчиња што можат да се подготват со само 5 состојки. Доколку сте љубители на ореви, сигурни сме овие колачиња ќе ги освојат вашите симпатии. Ако не, заменете ги со бадеми или лешници и пак ќе добиете прекрасен десерт.
сите 5 | | | веќе видена

Ако го сакате песто сосот, тогаш сигурно ќе уживате во оваа малку поинаква компир салата. Одлична е како предјадење, а богами и како додаток на главно јадење (и супер оди со чаша изладено бело винце). Пријатен апетит!
| | веќе видена

Опасно вкусен сендвич за сите прави вегетаријанци. Зеленото пиперче и лукчето даваат посебна арома, а двата типа на млечни производи, крем сирењето и кашкавалот се вистински гастрономски бонус. Уживајте
| | веќе видена

Иако корнетот најчесто го врзуваме со сладолед, овој пат направивме отстапка и го наполнивме со крем и тоа од ванила. Мммм, добивме нешто тотално вкусно и лудо познато… мала кремпита? Прсти да излижеш!
сите 6 | | | веќе видена

Гриловани тиквички со додаток сирење и кашкавал. Предходно добро измаринирани со оцет балсамико, лукче и маслиново масло. Едноставно, вкусно италијанско рецептче за приготвување на летна салата. Прсти да излижеш. Мјами
сите 5 | | | веќе видена

Внесете иновација во приготвувавњето на вкусна храна. Направивме супер вксуни и многу декоративни варени јајца во форма на коцка и круг и сите кои имаа шанса да ги пробаат и видат се воодушевија од резултатот.За подготовка на овој рецепт ги користевме силиконските модли Kit 2 Ovo на производителот Lekue изработен од 100 % платинум силикон. Побарајте ги и купете ги во продавницата на Карес.jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 2 | | | веќе видена

И сочно и чоколадно. Нема подобра комбинација од ова. Колач кој едноставно се подготвува, а нуди неповторливо гастрономско доживување. Добар апетит и пишете како ви се допадна.
| | веќе видена

Бидејќи фамилијарно обожаваме пити постојано сме во потрага по нови рецепти. Овој е стар добро проверен начин на подготовка на пита со мелено месо, кој е многу едноставен, а резултатот е совршен. Затоа фаќајте се за работа и правете ја оваа прелиена пита која многу ќе ви се допадне.
сите 3 | | | веќе видена

Целулитот денес се доживува само како естетски проблем, иако тој е дефинитивно многу повеќе. За жал, целулитот претставува сериозен здравствен проблем кој се јавува како резултат на намалената способност за разложување на мастите. Естрогенот исто така го успорува разложувањето на мастите. Овие се таложат најчесто на колковите, задницата и стомакот, на места каде потпорното врзивно ткиво е слабо и истенчено, па масното ткиво продира во кожата создавајќи т.н. кора од портокал.Бројни истражувања покажале дека целулитот не може да се отстрани со слабеење и рестриктивни диети, па дури ни со претерана физичка активност. Исто така, верувањето дека можете да се ослободите од целулитот со чисто вегетаријанска исхрана е заблуда.Како тогаш да се ослободиме од целулитот? Еве неколку практични совети.Пред се, зголемете го внесот на течности во организмот – најмалку 2 л дневно и тоа вода, незасладен чај и свежо цедени сокови. Ова ќе ја подобри размената на материите и елиминацијата на токсини од организмот. Потоа, сменете ...
сите 3 | | | веќе видена

Одличен пијалок кој изобилува со многу витамини. Природен со одбрано овошје и моркови кој нема вештачки засладувачи. Едноставно за приготвување, а супер ќе ве освежи и ќе ви даде висока доза на витамини.
сите 5 | | | веќе видена

За оние кои сакаат јадења подготвени на кинески начин, ова е одлична комбинација која мора да ја пробате. Секако дека можете да искористите пиперки во една боја, но имајте предвид дека шаренилото навистина допринесува за одличниот шмек што го има ова јадење.
сите 8 | | | веќе видена

Време е за експериментирање во вашата кујна. Имаме одличен рецепт за нешто такво. Ролати од модар патлиџани кои се превскуни и сигурни сме дека многу ќе ви се допаднат. Пробајте, нема да зажалите
| | веќе видена

Ние ја викаме мастика или анасонка, Бугарите – мастика, Грците – узо (ouzo), Турците – раки (raki), арапите – арака (araka), Шпанците – чинчон (chinchon), а Италијанците – самбука (Sambuca). Може да се каже дека овој пијалак преставуваат белег за својата татковина (кај нас веројатно тоа е жолтата ракија) и е дел од националната идеологија и начин на живот. Во секој од овие земји може да се забележи истата шема: во вечерните часови, кога целата работа е завршена, луѓето се соберат на мастика и пиејќи, со часови разговараат. Jа пијат обично со вода и мраз. Популарноста на мастика и мраз може да се објасни во однос на физиологијата: во топлите климатски предели, кога се пие, создава чувство на свежина во целото тело. Што всушност претставува мастиката? Тоа е ароматизиран алкохолен пијалак, а аромата ја добива од анасонот. Меѓутоа, овде и сега, целта не е мастиката туку анасонот како зачин и медикамент.Анасонот, пред се, претставува зачин со интензивен специфичен мирис и сладок вкус. За него знаеле уште во ...
сите 2 | | | веќе видена

Супер вкусна салата богата со многу витамини. Едноставна е за подготвување, таман додека го спремате главното јадење, салатата ќе биде готова. Ја имате нашата препорака и мора да ја пробате.
сите 2 | | | веќе видена

Секоја комбинација со јаболки ја обожаваме. Овособено оваа. Направивме супер вкусен десерт со готови кори и јаболка кој мора и вие да го пробате. Добар апетит и пишете ни за тоа како ви се допадна
| | веќе видена

Купете си бели јајца и сварете ги. Во подлабок сад измешајте 50% вода и 50% бел алкохолен или јаболков оцет и секое јајце натопете го со смесата, па оставете го добро да се исуши. Земете едно тавче (да не ви се истура боја наоколу), неколку прехрамбени бои и неколку пластични лажички и чашки. Со лажичката истурете по малку боја врз јајцата. Ставете го јајцето врз капаче од пластично шише и оставете го да се исуши. Потоа разредете ја бојата со додавање на иста толкава количина на вода за да се осветли, па истурете малку од таа боја врз јајцата. Пак исушете го. Повторно разредете ја бојата со вода и истурете малку врз јајцето. И така натаму…. понатаму можете и сами, нели? Забавувајте се и бидете креативни!правење на пастелни јајца
сите 16 | | | веќе видена

Колку состојки толку различни типови на брускети. Можете да користите буквално било што. Ние за денес ви предлагаме вегетаријански со печурки, кои се одлични за мезење пред ручек. Печурки купивме, имавме при рака стар багет, искористивме уште нешто ситно што ни се најде при рака и тоа е тоа.
сите 9 | | | веќе видена

Превкусни колачиња, со додаток вишни декорирани со путер крема. Зарем има нешто подобро од ова? Рецепт кој од се срце го препорачуваме зошто знаеме дека многу ќе ви се допадне.За подготовка на овој рецепт го користевме силиконскиот сад Decopen на производителот Lekue изработен од 100 % платинум силикон. Побарајте го и купете го во продавницата на Карес.jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
| | веќе видена

За денешниот ручек ви предлагаме уште една совршено лесна и вкусна комбинација од тестенини и зеленчук. Ништо друго практично не ви е потребно освен малку свежа салата отстрана и секако, добро друштво. Пријатно!
сите 17 | | | веќе видена

Ова е мојот најнов фаворит. Колаче со трите мои омилени состојки. Чоколадо, кокос и бадем. Единствен проблем е што просто не можам да му одолеам, па затоа откога ќе го направам обавезно ги викам другарките на кафе, зошто инаку отиде целиот плех
| | веќе видена

next