МиГусто

Што велите за порција-две свежо испржени домашни чварки? Ние си ги направивме, а да ви кажеме искрено и веднаш изедовме доста од нив (колку да пробаме како ни испаднале ). Направете си и вие, па да се гостиме заедно!
сите 2 | | | веќе видена

Ммогумина од нас денот го започуваат со еден посебен ритуал. А тоа е шолја кафе за расонување. Некои преферираат турско, некои нес кафе со млеко, а ние за денес спремивме една супер варијанта зачинета со калуа ликер. На здравје кафенце.
сите 7 | | | веќе видена

Кога прв пат го видов овој рецепт на интернет, веднаш го ставив под омилени, иако го немав пробано… Да имаше категорија најомилени, сигурно таму ќе го сместев веднаш откако го пробав… Зашто? Бидејќи по вкус беа одлични, а на изглед… па мора сами да пресудите…
| | веќе видена

Уште еден интересен спој на вкусови приготвен во кујната на Мигусто. Карамел коцки со еспресо. Идеален десерт за секој период од денот, особено како додаток со чаша кафе или шолја чај. А, се разбира и за по главното јадење.
сите 3 | | | веќе видена

Пастрмајлијата во Македонија е карактеристична за Велес и Штип. Името и доаѓа од зборот „пастрма“, што значи солено, сушено месо. Постојат повеќе верзии во зависност од регионот каде се подготвува, може да биде и со овчо месо, сирење и јајца. Ние приготвивме една наша Мигустовска верзија која сме сигурни ќе ви се допадне.jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 33 | | | веќе видена

Фина вегетаријанска комбинација на спирални тестенини со тиквички и шампињони. Отворете некое убаво бело винце и уживајте во совршен ручек или вечера. Бон апетит.
| | веќе видена

Сникерс – совршен спој на чоколадо, карамел и кикирики… Иако постојат многу рецепти за приготвување на овој десерт, денес го издвојуваме рецептот од нашата читателка Долорес Кашуба Петров.
| | веќе видена

Време за брзи и лесни јадења, а пилешкото месо особено ни се погоди периодов, и тоа во секакви варијанти. Дополнителен плус е што ова јадење е и страшно декоративно, покрај тоа што е страшно вкусно. Имајте убав ден!
| | веќе видена

Помалку невообичаена комбинација, но откако еднаш ќе го пробате овој милкшејк веруваме ќе ви стане омилен. Супер здрава напивка со моркови, бадеми, млеко и мед. За мерак.
| | веќе видена

Есента е годишно доба кое неизбежно потсетува на мирисот на печени костени кој се шири по улиците. А да не ги споменуваме различните деликатеси од костени кои ги има и во солени и во слатки варијанти.Костенот е долговечно дрво, а познати се примероци кои се стари и повеќе од 500 години. Бил популарен уште во старите времиња, како една од омилените намирници на Римјаните, но античките Грци биле првите кои ги препознале и неговите лековити својства.Постојат два типа на костени – питом костен (Castanea sativa) и див костен (Aesculus hippocastanum). Питомиот костен е оној кој се јаде, додека дивиот костен се користи повеќе во медицински цели.Плодовите на питомиот костен ја чистат крвта и го зајакнуваат имунитетот. Тешко се варат во организмот, но затоа пак даваат многу енергија. Поради нивната хранливост, старите народи ги користеле за општо подобрување на здравствената состојба на организмот, додека во средниот век, питомите костени се користеле како важна намирница во исхраната на посиромашните слоеви. Познато ...
сите 2 | | | веќе видена

Варени компири на ваков начин често им подготвувам на моите домашни вообичаено со некој додаток најчесто месо. Бидејќи ги обожаваат решив да ги споделам со вас и сигурно сум дека на сите ќе им се допаднат.
| | веќе видена

Внесете ведрина во вашата кујна. Зошто обичен омлет,кога со помош на оваа ултра модерна силиконска модла можете да направите омлет во форма на сонце. Со малку креативност и за самодевет долари колку што чини ова кујнско помагало ќе ги израдувате особено најмалите.Едноставно и брзо направете мало уметничко дело. Жолчката ставете ја во сонцето, а белката самата ќе се разлие во форма на облак. Потоа декорирајте со малку зеленчук и уживајте во вкусен појадок.Оваа силиконска модла можете да ја нарачате на следниот овој линк.
| | веќе видена

Кога ќе се спомене колач првата асоцијација е на нешто благо. Но, тоа не мора да биде секогаш така. Јас направив солен колач со зеленчук кој ми испрадна феноменално.Независно дали за појадок, ручек или попладневна закуска сигурна сум дека ќе ви се допадне.
| | веќе видена

Дали ви се случило да застанете на вага и да не забележите никаква значителна промена и покрај тоа што веќе некое време сте на диета? Можеби проблемот е во скриените шеќери на кои досега не сте им обрнувале никакво внимание. Истото важи за приврзаниците на сдравата исхрана кои ја имаат исфрлено или намалено употребата на шеќери, но не сметаат на некои скриени шеќери кои обично се напишани со ситни зборови на дното од декларацијата на производите.Белиот шеќер е особено штетен, и бројните истражувања направени во последните години веќе неоспорно го имаат докажано тоа. Освен што е штетен по здравјето, белиот шеќер создава и зависност, што значи дека колку повеќе го конзумирате толку повеќе ви се зголемува потребата за шеќер, без разлика на тоа дали го внесувате преку пијалоци, колачи, чоколади и сл. Дури, ако потполно го исфрлите од употреба, може да ви се случи неколку дена да страдате од вистинска зависничка криза.Некои од скришните места каде што го има белиот шеќер можат да бидат во производи кои ...
сите 6 | | | веќе видена

Мераклиите на њоки сигурно ќе се израдуваат на ова видео кое ќе ги убеди дека воопшто не е тешко да се направат супер вкусни домашни њоки. Рецептот е на познатио шеф Марио Батали, кој детално ќе ви објасни како да ги спремите. Ако овој рецепт не ви е доволен и Мама Лиле има одличен рецепт за домашни њоки/кнедли. Наша препорака е да ги пробате и двата и да ни пишете кој е подобар.
| | веќе видена

Кој вели дека со само неколку состојки не може да се направи превкусен десерт? А кога ќе споменеме дека се приготвува многу брзо, тогаш повеќе е јасно е дека мора го пробате. Овој десерт е омилен на сите. И на оние најмалите и секако на оние постарите мераклии на чоколадо.
| | веќе видена

Ако имате некој убав домашен повод, а немате идеја каква закуска да им подготвите на пријателите, ова е мојот прелог. Запечени домати кои со додатокот од пармезан имаат совршен вкус. Се приготвуваат многу брзо, причина повеќе за нивна дегустација.
| | веќе видена

Што всушност е холестеролот? Холестеролот спаѓа во групата на органски соединенија наречени стероли кои се комбинација на алкохол и стероиди. Поедноставно кажано, тоа е супстанца многу слична на мастите. Се среќава во храна од животинско потекло, го има во крвта, мозокот и нервниот систем на човекот. Тој се наоѓа во мембраните на клетките на сите ткива и е неопходен за нормално функционирање на целиот организам. Така на пример, организмот го користи холестеролот за синтеза на хормони, витамини (А, Д и Е), киселини во жолчното ќесе. Тој помага при изградбата на нови клетки, но и ги изолира нервите.И бидејќи е толку многу му е потребен на организмот, 80% од целокупниот холестерол самиот организам си го создава, а се внесува и преку исхраната. Синтетизираниот холестерол, и оној кој се внесува со храната, доаѓа во црниот дроб каде се сврзува со некои протеини и при тоа се формираат т.н. LDL и HDL холестеролите. LDL холестеролот се разнесува до секоја клетка и ткиво во човечкиот организам. Инаку, LDL значи ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако ви се чини комплицирано, подготовката на компир манџа е едноставна и не бара премногу знаење. Доволно е да ги следите упаствата на Мигусто и ќе добиете совршен резултат. Манџа за мерак.
сите 4 | | | веќе видена

Рецепт на нашата читателка Севгул Дехар. Ванилата припаѓа на родот Орхидеи кои се многугодишни растенија. Од некои видови (претежно од Vanilla planifolia) се извлекува зачинот со истото име.Името потекнува од шпанскиот збор Vainilla. Ванилата е распространето во тропските и суптропските краеви. За татковина се смета Мексико, бидејќи таму се единствените одгледувачи (опрашувачи) на ова растение.Во останатите земји во светот каде што се одгледува, тој процес се прави вештачки.
сите 3 | | | веќе видена

next