МиГусто

Многу вкусен овошен сладолет кој е и истовремено корисен за искористување на преостанати белки од некои други рецепти.
сите 2 | | | веќе видена

Тестенина ми е сeкогаш проверена варијанта за брз ручек. Еве денес решив да направам макарони со болоњезе сос и излегоа супер. Ова е фотографијата и рецептот, а за вкусот ќе мора да ми верувате.Со Подравка до многу подароци и супер семејно дружење покрај трпезата! Гответе со некој од производи на Фант и бидете потенцијалeн добитниk на вредни подароци обезбедени од нашите пријатели Подравка! Повеќе информации ТУКА!
сите 5 | | | веќе видена

Овие полнети срциња ни се едни од омилените. Многу се декоративни, а се релативно едноставни за правење. Ако сте љубители на тесто, тогаш задолжително пробајте ги. Супер во комбинација со вкусно сирење.
| | веќе видена

Јагодите се чини дека се неисцрпна инспирација за фантастично добри коктели. Искористете ја шансата додека им е сезона, и уживајте во овие прекрасни пијалоци.
сите 2 | | | веќе видена

Некои мислат дека е комплицирано да се спреми добар рибја чорба но се лажат. Еве една моја верзија која се прави за 20 тина минути.Со Подравка до многу подароци и супер семејно дружење покрај трпезата! Гответе со некој од производи на Фант и бидете потенцијалeн добитниk на вредни подароци обезбедени од нашите пријатели Подравка! Повеќе информации ТУКА!
сите 5 | | | веќе видена

Ако сакате да подготвите некој рецепт со свежи цреши додека ги имаме во изобилство, а немате специјална алатка за вадење на семките, тогаш погледнете го ова видео. Фантастично лесен и едноставен начин нели? А се што ви треба е една обична спајалица!
сите 8 | | | веќе видена

Не знам за вас, ама мене еден од најголемите пробеми при готвењето ми е дефинитивно прскањето. Односно, да бидам поконкретна, не ми е проблем да готвам, ама затоа и тоа како ми е проблем кога морам се да исчистам после тоа. И ова особено се однесува на моментот со пржење. Колку и да внимавам, прска масло на сите страни, се валка, а после оди па исчисти го тоа!И така јас си се мачев и мачев со години. Знам што ќе ми кажете – аман бре жено, па затоа се измислени капаците! Покри таму тоа тавчето и немој веќе да не заморуваш! Ееее, и јас си мислев така на почетокот. Не знам дали е до мене, ама ова со капациве и не успева баш секогаш. Прво, треба да го најдам оној со соодветна големина, па ќе го ставм на тавчето, па треба да го тргнам секогаш кога мешам и превртувам, па треба да го свртам обратно за да го оставам настрана или уште толку ќе измастам (и овде обавезно си ги горам рацете!!!), па ми требале две тавчиња и едно тенџере, па сите имаат различни капаци – ооо, можам да редам вака до сабајле!Но, ова беше се ...
| | веќе видена

Овој компир кој со право си го носи и името. Најпрвин настана додавајки крем чорба од печурки – Подравка- а причина беше токму тоа што го немав овој Фантастичен сос од печурки во кој е и магијата на вкусот на овој кремаст компир.
сите 5 | | | веќе видена

Македонско традиционално јадење кое сите го обожаваме.. Со Подравка до многу подароци и супер семејно дружење покрај трпезата! Гответе со некој од производи на Фант и бидете потенцијалeн добитник на вредни подароци обезбедени од нашите пријатели Подравка! Повеќе информации ТУКА!
сите 2 | | | веќе видена

Како главен кувар по дома, најчесто кога ја нема сопругата морам да има решение за брз и вкусен ручек. Ова е комбинацијата која ја спремив токму денес.Со Подравка до многу подароци и супер семејно дружење покрај трпезата! Гответе со некој од производи на Фант и бидете потенцијалeн добитниk на вредни подароци обезбедени од нашите пријатели Подравка! Повеќе информации ТУКА!
сите 3 | | | веќе видена

Уште еден фантастичен рецепт, овој на Лилјана која не изненади со меснати округлици со приготвени медитерански шмек. Со Подравка до многу подароци и супер семејно дружење покрај трпезата!Гответе со некој од производи на Фант и бидете потенцијалeн добитниk на вредни подароци обезбедени од нашите пријатели Подравка! Повеќе информации ТУКА!
сите 3 | | | веќе видена

Решив да пробам една комбинација која досега не сум ја правела и излезе супер. Можеби сликата не е најдобра, но она што е најважно вкусот се погоди. Со Подравка до многу подароци и супер семејно дружење покрај трпезата!Гответе со некој од производи на Фант и бидете потенцијалeн добитниk на вредни подароци обезбедени од нашите пријатели Подравка! Повеќе информации ТУКА!
сите 4 | | | веќе видена

Ретко кој може да одолее на Нутела. Во тоа сме сосема сигурни. Затоа решивме овој превкусен чоколаден крем да го искористиме и со него да направиме плетенки кои освен што изгледаат совршено, вкусот е екстатичен.
сите 11 | | | веќе видена

Дали сте знаеле дека бозелот е билка која расте на планинските места и може да достигне висина до 5 метри. Дека лековитите својства се содржани во скоро сите делови: цветот, плодот, листот, кората и коренот и дека токму поради тоа се користи за подготвување на чаеви, сокови, сирупи, вино и слично. Денес Валентина сподели со нас рецепт за подготовкана сируп од бозел кој иако има малку необичен вкус, сепак е доличен за освежување за време на летните горештини…
| | веќе видена

Ова е наједноставниот и најкремастиот сладолед кој може да си го направите во домашни услови. Верувале или не има само една состојка. Банана!
| | веќе видена

Печен компир во било која варијанта дома ние е омилен. Со пилешко и печурки е прав погодок..Со Подравка до многу подароци и супер семејно дружење покрај трпезата!Гответе со некој од производи на Фант и бидете потенцијалeн добитниk на вредни подароци обезбедени од нашите пријатели Подравка! Повеќе информации ТУКА!
сите 5 | | | веќе видена

Иако сум експерт за кршење на јајца (обично ми паѓаат само две-три парчиња од лушпите), а да не спомнувам колку сум вешта во одвојувањето на жолчки од белки, сепак не можев да му одолеам на ова чудо. А бе супер работа, што друго да ви кажам. Нема парчиња од лушпи, нема шлаканици наоколу од јајцата, нема измачкани раце, и нема мешање жолчки со белки. Профи до немајкаде!А да не спомнувам какви завидливи погледи ќе предизвикате кога ќе се пофалите дека ги кршите јајцата на високо-технолошки начин, односно со алатка. Аууу! Не, не, не ви зборувам повеќе, само ќе ви го дадам линков и ќе ви кажам дека 10 долари се практично ич пари за едно вакво помагало во кујната.П.С. А сакате ли сите да си купиме вакви, па да организираме еден натпревар во брзо кршење јајца ?
| | веќе видена

Македонските сирења и кашкавали произведени во млекарницата „Идеал Шипка“ стануваат дел од понудата на „Президент“ (Président) – една од најпознатите глобални трговски марки и експерт во категоријата сирења, која под своја закрила ги обединува најдобрите автентични сирења од сите делови на светот.Со влегувањето во семејството на „Президент“, македонските сирења и кашкавали произведени во млекарницата „Идеал Шипка“ нема да изгубат од својата автентичност, квалитет и вкус, но ќе добијат меѓународна препознатливост што ги отвора патиштата за пласман на нашите сирења и кашкавали на европските пазари.Овие сирења и кашкавали и понатаму ќе се произведуваат на истото место, според традиционалната македонска рецептура, од домашно млеко, со што ќе го задржат реномето и довербата што ја имаат кај потрошувачите, кои отсега со новиот бренд „Президент“ добиваат дополнителна меѓународна гаранција за нивниот висок квалитет поради високите стандарди кои мора да бидат исполнети и почитувани во процесот на нивното ...
сите 10 | | | веќе видена

Овој рецепт многу често го готвам за моето семејство бидејќи е брз и вкусен. Ако досега не сте го пробале искрено ви го препорачувам.Со Подравка до многу подароци и супер семејно дружење покрај трпезата!Гответе со некој од производи на Фант и бидете потенцијалeн добитниk на вредни подароци обезбедени од нашите пријатели Подравка! Повеќе информации ТУКА!
сите 4 | | | веќе видена

Гулаш од лигњи е многу вкусно, лесно јадење, но може да ви се случи да додадете некој зачин невнимателно, па да се смени вкусот… ФАНТ мешавината за гулаш и паприкаш е загарантиран непроменлив преубав вкус на јадењето…Со Подравка до многу подароци и супер семејно дружење покрај трпезата!Гответе со некој од производи на Фант и бидете потенцијалeн добитниk на вредни подароци обезбедени од нашите пријатели Подравка! Повеќе информации ТУКА!
сите 4 | | | веќе видена

next