МиГусто

Желбата на направам „Чупава Ката “ беше голема, но недостатокот на клучни состојки беше пресуден да подготвам нешто сличнo, но сепак многи различно. И верувајте не се покајав, колачот за неполн ден го снема:)
сите 4 | | | веќе видена

Просото е една од најстарите, но и најздравите житарки. Се одгледува уште од пред 7000 години, а потеклото му е од Азија и Африка. Во дамнешните времиња се сметало за храна на сиромашните, а во Америка и Европа дури и служело како сточна храна, но денес оваа безглутенска житарица се користи за подготовка на различни јадења во целиот свет, а се служи како прилог, салата, или како додаток на оброците, во супи и варива.Постојат неколку видови на просо, но генерално тоа има кружна форма и компактно зрно, најчесто со жолта боја. Со оглед на тоа дека расте во поладна клима, според макробиотичката филозофија претставува топла храна за телото, па најдобро е да се јаде во доцните летни месеци и во текот на есента.Освен што нема глутен, просото е и алкална (базна) житарица поради што организмот може лесно да ја свари, а според некои научници, просото е и антиканцерогено бидејќи алкалната храна не предизвикува киселост во организмот, што е средина во која се развиваат клетките на карциномите. Поради ова, се препорачува ...
сите 5 | | | веќе видена

Ви се пие топло чајче или ви треба топла вода за приготвување на инстант кафенце. Тогаш ова е правиот бокал за вас. Производ на Горење кој ни се допадна на прв поглед особено поради дизајнот кој мора да признаете дека е совршен. Толку изгледа убаво што секој ќе го посака во својата кујна.Освен што изгледа префинето, ретро но модерно, овој керамички бокал за греење вода има вграден филтер против камененец, автоматски се исклучува и има заштита од работа без вода.Цената на овој модел изнесува 2290 денари.
сите 17 | | | веќе видена

Урмите или „лебот на пустината“ се овошја со голема хранлива вредност. Содржат 80 отсто јаглехидрати, заедно со протеини, минерали, витамини. Лесно се варат, го намалуваат чувството на глад, богати со витамини А и Б-6, фолна киселина, калциум, железо, бакар и магнезиум. Урмите го засилуваат телото, го намалуваат холестеролот во крвта, а совршени за заштита од кардиоваскуларни заболувања.Затоа зајакнете го организмот со овој вкусен млечен напиток од урми.
сите 3 | | | веќе видена

Навистина не познавам некој што не обожава домашна бајадера. Бидејќи за овој мој рецепт никој до сега не нашол мана, ви го препорачувам од се срце. Вкусно, слоевито, бајадерче кое се топи во уста. Добар апетит. jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
| | веќе видена

Запечен карфиол во бешамел сос со многу кашкaвал. Кремасто уживање кое ви го препорачуваме во моментите кога немате идеја што за ручек. Супер вегетаријанска варијанта која сме сигурни дека ќе ви се допадне.
| | веќе видена

Нашите баби многу вешто користеа се што дава природата за приготвување на многу различни типови на слатка, сокови, желеа. Ова пелте од дуња е нешто што многу ме потсетува на едно од највкусните работи кои мојата баба ги спремаше, па во нејзина чест решив и јас да го приготвам.Потребен материјал2-3 кг дуњи1 кг кисели јаболкашеќерлимонска киселина (лимонтуз)Начин на работаДуњите добро се мијат, се сечат на средни парчиња и се ставаат во поголем сад. Во садот се додаваат и измиените и исечени парчиња јаболка. И на јаболката и на дуњите не треба да им се отстрануваат ниту семките ниту лушпите.Во тенџерето се додава вода толку колку да го покрие целото овошје. Се става на оган и се вари додека дуњите омекнат. Во зависност од сортата на дуњите, тоа може да трае околу половина час, помалку или повеќе.За добивање на пелтето потребна е течноста. Течноста од дуњите и јаболката се цеди преку цедалка, а со лажица внимателно да се притискаат за да излезе целата течност. Овошјето се трга настрана (тоа веќе не е потребно) ...
сите 12 | | | веќе видена

Секогаш е доволно добро време за вкусно приготвена салата. Нашиот денешен избор е салата со брокула и сланина, која идеално ќе го замени денешниот ручек. Добар апетит.
| | веќе видена

Ако сте љубител на тестенини, било тоа шпагети, јуфки, канелони, лазањи, тогаш мора да пробате сами да ги направите. Задоволството е неизмерно. За приготвување на тестото за свежи тестенини потребно е само брашно, јајца и сол. Еве како се прави.ТестоТесто за било кои свежи домашни тестенини (а ги има најразлични видови и форми) Италијанците го приготвуваат само од брашно, јајца и сол. Во принцип, на 100 г брашно доаѓа 1 јајце и малу сол. За 6 личности доволно е 500 г брашно, 5 јајца и 1 лажичка сол. Ако сте гурман, тогаш зголемете ја дозата. Од јајцата, брашното и солта се замесува тврдо тесто. Навистина тврдо тесто. Тоа е и најтешкиот дела од работа. На почетокот ќе се чини дека тестото не може да го прими целото брашно, но треба да се биде упорен и да се меси. Мој совет е, откако малку е замесено, тестото да се остава 10-15 минути да се одмори, па повторно кратко измесете го. Така неколку пати. На крај треба да се добие мазно и тврдо тесто. Како и секое друго тесто, така и ова, најмалку половина саат ...
| | веќе видена

„Виталиа“ компанија за здрава храна го потврди своето лидерство на својата прослава по повод 20 години постоење. Додека траеше корпоративната прослава компанијата се закити со признанието 13 Ноември од Град Скопје за проектот 5-ка за здрава храна – проект за едукација на младата популација за здрава храна и практикување здрав животен стилКомпанијата за здрава храна Виталиа, изминатата недела во присуство на своите соработници, бизнисмени, љубители на здравиот живот и приврзаници на брендот го прослави својот 20-ти роденден.Во пријатен амбиент во ресторанот Ден и Ноќ, со повеќе од 250 гости и во присуство на целиот тим, компанијата Виталиа која е лидер на пазарот за здрава исхрана ја прослави својата јубилејна годишнина. На прославата беше презениран развојниот циклус на компанијата, новите производни линии, извозни достигнувања, општествено одговорни кампањи како и награди и признанија.Додека траеше прославата на компанијата во истовреме, Градот Скопје ги доделуваше признанијата за 2012 година, а престижната ...
| | веќе видена

Прекрасна идеја како вашиот домашен простор да го исполните со неодолив мирис на цимет. Направете свеќници од цимет стапчиња кои освен што изгледаат прекрасно декоративно, оно што ќе ве импресионира е слатката арома на еден од највпечатливите зачини.Бидејќи ние обожаваме цимет и често го користиме за приготвување на колачи или слатки, решивме да ја испрoбаме нашата креативност и не погрешивме. Овие свеќници многy лесно се праваат и не треба никаква посебна вештина, а финалниот резултат е одличен. Особено откако ќе запалите една свеќичка.Ви требаат неколку средни по големи свеќи, десетина стапчиња цимет, трака, коноп или лента за декорација. Доволно е да ги разгледате фотографиите и ќе ви биде јасна целата постапка Посетете ја супер интересната фејсбук страница ИДЕИ ЗА ДЕКОРАЦИЈА која ќе ве инспирира и ќе ја потикне вашата креативност. ЛАЈК
сите 14 | | | веќе видена

Морам да се пофалам дека оваа торта е една од најбрзите торти кои досега ги имам подготвено. Наместо да печам кори, купив готови кори на „Винчини“ кои ме воодушевија, а наместо сложени филови, подготвив крем од јајца и маскарпоне. Резултатoт беше одличен, оваа тирамису торта влегува во графата на омилени..:)jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 3 | | | веќе видена

Од многуте варијанти кои можете да ги направите со палента ( а, дел од нив веќе ви ги презентиравме), денес ви предлагаме нешто нетипично, но опасно вкусно… комбинација на палента, мед, сирење и лешник.
сите 6 | | | веќе видена

Нашата пријателка Валентина ни кажа дека ова е рецептот по кој со децении во нејзиното семејство се прави туршијата која за нив е идеално погодена по вкус…
| | веќе видена

Зар има нешто подобро од палачинки со Нутела крем? Има:)! Палачинки со домашна Нутела. Еве еден сладок рецепт за највкусниот чоколаден крем со кој ќе ги импресионирате вашите пријатели. Мјамииии.
сите 13 | | | веќе видена

Внесете ведрина во вашата кујна. Зошто обично јајце на око, кога со помош на оваа ултра модерна силиконска модла можете да го направите во форма на сонце. Со малку креативност и за самодевет долари колку што чини ова кујнско помагало ќе ги израдувате особено најмалите.Едноставно и брзо направете мало уметничко дело. Жолчката ставете ја во сонцето, а белката самата ќе се разлие во форма на облак. Потоа декорирајте со малку зеленчук и уживајте во вкусен појадок.Оваа силиконска модла можете да ја нарачате на следниот овој линк.
сите 2 | | | веќе видена

Потребата од енергија плус во текот на денот можете да ја задоволите со нешто вакво. Супер вкусно, здраво, полно со витамини и она што е најважно, природно е. На здравје.
| | веќе видена

Комбинација од три нешта за кои знаеме дека не постои човек кој не ги обожава. Пита, ајвар и сирење се во едно. Превкусно, прекрасно, совршено. Ова е нашиот најнов деликатес кој мора и вие да го приготвите.
сите 3 | | | веќе видена

Чубрика или Satureja montana е зачин кој наоѓа широка примена во кулинарството. Таа е тревното растение кое најдобро успева во топлите и регионите со умерена клима. Татковина му се областите на Медитеранот и Блискиот Исток. Растението има низок раст во облик на ниски билки и подгрмушки, со висина од 15–50 см. Листовите се долги 1-3 см. Цветовите се распоредени кружно околу стебленцето, а по боја се бели до розово-виолетови.Чубриkата можете да ја насадите во двор, а најдобро ќе успее во сувите и сончевите делови на градината. Постојат околу 30 видови чубрика од кои најважни се градинарската и планинската чубрика.Употребата на оваа билка е позната уште во стар Рим, а се користела во народната медицина и во исхраната. Тогаш се сметало дека има афродизијачко дејство и се нарекувала љубовна билка.Таа содржи етерично масло, јагленохидрати, целулоза, минерални материи, белковини. Свежите листови имаат витамин Ц и каротин. Овој зачин најчесто се употребува сув, но и свежиот е подеднакво добар, од кој се ...
сите 2 | | | веќе видена

Можеби и не познавам многу луѓе кои јадат свежи дуњи, а сепак знам голем број на луѓе кои уживаат во ова најубавото слатко на светот – слатко од дуњи.jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 2 | | | веќе видена

next