МиГусто

1. Служете го директно. За ручек и вечера секогаш вадете чинија полна со сиров зеленчук. Добар извор се краставици, домати, моркови, целер и зелени пиперки. Размислете за идејата да послужите различен сос со зеленчукот секој ден: лут сос, сос од зачини, кисел сос, пасирано сино сирење со млеко. Иако може да изгледа необично, верувајте дека секој ужива во крцкавоста и свежината што ја пружа зеленчукот послужен на ваков начин.2. Јадете салата секој ден. Една ракатка сечкан зеленчук, неколку шери домати, неколку кришки краставица или јаболко и ќе добиете супер здрава салата додека сте трепнале. Салатата е одличен начин за започнување на секој оброк.3. Печете го зеленчукот. Повеќето зеленчуци имаат одличен вкус кога ќе се испечат во рерна со малку маслиново масло, оцет, сол, црн пипер и лук. Во текот на зимата користете коренаст зеленчук како пашканат, бела репка, цвекло, морков и компир. Во лето испечете печурки, тиквици, домати, кромид и пиперки. Во принцип, исечкајте го зеленчукот на поголеми парчиња, ...
сите 3 | | | веќе видена

Супер млечно коктелче за чие подготвување можете да направите две варијанти, со или без алхохол. Нас ние подрага оваа варијанта со рум која е одлична за загревање и освежување. На здравје.
| | веќе видена

Ако ви се јаде нешто благичко, а немате идеја што да направите Мигусто има супер предлог за вас. Едноставна за приготвување, оваа мини торта откако еднаш ќе ја направите и дегустирате, сигурни сме дека ќе ви стане една од омилените. Добар апетит. jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
| | веќе видена

Уште еден деликатес на кујната на Мигусто, кој мора и вие да го приготвите. Супер декоративно, а феноменално на вкус. Двојно задоволство и за мераклиите на пици, но и за оние кои обожааваат пити. Добар апетит.
сите 2 | | | веќе видена

Ефтини ,брзо готови и многу вкусни колачи. Едни од омилените на Вања кои откако еднаш ќе ги пробате сигурни сме дека ќе ги засакте и често ќе ги приготвувате.
сите 2 | | | веќе видена

Др. Нела Деспотовска - Доктор по општа медицина и нутриционист во ВиталиаСемето од чиа е најбогат природен извор на Омега 3 масни киселини (дури 30%), Омега 6 масни киселини (10%), протеини и антиоксиданти. Исто така семето до чиа е одличен извор на фосфор, манган, калциум, цинк а содржи и висок процент на диетални влакна.Семето од Чиа содржи:- 8 х повеќе Омега-3 од лосос- 30% повеќе антиоксиданти од капина- 25% повеќе влакна од ленено семе- 5 х повеќе калциум од млекоПоради богата нутритивна вредност со внесување на семето од чиа во секојдневната исхраната ќе почуствувате низа бенефити:- Зголемено ниво на енергија и подобрено расположение,- Подобрена концентрацијата, работна способност и појасно размислување,- Богатството од Омега -3 масни киселини влијае на намалување на високиот крвен притисок и намалување на холестеролот во крвта,- Позитивно влијае во одржување здрави коски – Семето од чиа содржи висок процент на калциум, една лажица ...
сите 3 | | | веќе видена

Подготовката на овој прекрасен розен колач трае помалку од половина час, но сечењето пред послужување дома кај Валентина траеше скоро 1 час.Розен колач
| | веќе видена

Прав домашен деликатес. И мирис и вкус на македонската традиција. Омиленото јадење на многумина. Овој рецепт е дело на нашата пријателка Надица која реши со вас да ја сподели својата кулинарска умешност.
| | веќе видена

Скопје добива уште едно место за вкусна храна. Започнува со работа првиот ресторан на „Гудис“ во „Веро центарот“, со што скопјани ќја имаат уникатната можност први да го посетат реномираниот ресторан за брза храна и да уживаат во оригиналните и префинети вкусови од овој бренд.Гудис ќе понуди особено интересна храна на своето мени, строга контрола на квалитетот и примена на најсофистицирани заштитни мерки. Приказната за Гудис почна во 1975 година во Солун со воведување целосно нов концепт во бизнисот со брза храна. Од самиот старт Гудис го носи потписот на грчката оригиналност преку рецептите креирани од страсните грчки кувари , посветени на вкусот и квалитетот. Разновидност, грижа и љубовта за брендот се нивните клучни елементи за успех кои им носат 500 000 потрошувачи, секојдневно.До денес важи за еден од водечките синџири за брза храна во Грција, со над 130 ресторани во Грција, два на Кипар и еден во Тирана. Главна цел на компанијата во моментов е проширувањето на странскиот и грчкиот пазар, при што е ...
сите 14 | | | веќе видена

По ролатот од кокос, ова се најомилените колачи на ќерката на Валентина, нашата пријателка не престанува да не изненадува со прекрасни рецепти. Ние имавме прилика да ги пробаме, овие бомбици се совршенство.
| | веќе видена

Др. Нела Деспотовска - Доктор по општа медицина и нутриционист во ВиталиаСо промена во режимот на исхрана може да го намалите опаѓањето на косата и да се зајакнат влакната. Храна која го спречува опаѓањето на косата и ја прави посилна и поотпорна:1. Храна богата со витамини од Б групата Го забавува опаѓањето на косата и нејзиното стареење, го забрзува растот и влијае на сјаен и здрав изглед на косата. Затоа јадете морска риба, зеленчук, млечни производи, семки од сончоглед и јаткасти плодови, грав, јајца, печурки и житарки. За косата особено важни се витамините Б3 (ниацин), Б5 (пантотен) и Б6 (пиридоксин) како и железото кое помага во одржување на косата да биде здрава и јака. Биотинот кој го има во пивскиот квасец, интегралниот ориз, грашокот, леќата, овесот, оревот, сојата, малтексот, цветниот прав (полен) и семките од сончоглед е од голема важност за здравјето на косата. Бадемите се богати со витамин Е кој е потребен за брзо растење на косата. Воедно бадемите содржат и калциум и го јакнат коренот на ...
сите 5 | | | веќе видена

Ја имaвме честа да го пробаме новиот кајмак Президент, кој не инспирираше да направиме еден интересен рецепт. Домашни лиснати триаголници кои ги наполнивме со млад кајмак и добивме совршен резултат. Ја имате и вие нашата препорака да ја пробате оваа комбинација.
| | веќе видена

И мирис и вкус. Запечени свински ролнички кои се совршени за приготвување во моментите кога немате идеја што денес да направите за ручек. Одличен и едноставен рецепт кој сигурни сме дека ќе ви се допадне. Добар апетит.
| | веќе видена

После сите можни рецепти кои Валентина ги подготви, како „Bounty“ чоколатца, Snickers штангли, тоблероне и сл. десерти, еве и рецепт за популарните тофифе.
| | веќе видена

Др. Нела Деспотовска - Доктор по општа медицина и нутриционист во ВиталиаПред да почнете да држите било каква диета за намалување на телесната тежина, Ви препорачуваме да се советувате со Вашиот матичен доктор. Стручниот тим на Виталиа, Ви препорачува посебен режим на исхрана околу намалувањето на телесната тежина:Наутро кога ќе станете да се напиете свежо цеден сок од овошје или да изедете едно парче свежо овошје.За појадок одберете храна која на организмот ќе му ја обезбеди потребната енергија. Појадокот му дава на телото енергија за дневните активности, помага во функционирање на мозокот што е важно за намалување на телесната тежина.За појадок Ви предлагаме да одберете мусли бидејќи претставуваат здрав и вкусен појадок богат со високо квалитетни протеини, го снабдуваат организмот со неопходните јагленохидрати и даваат енергија за активен ден. Можете да ги потопите со млеко или јогурт со најмала масленост. Пробајте ги Slim Lajn муслите на Виталиа кои претставуваат мешавина од житни снегулки, 30% овошје, ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако на Вале отсекогаш и се допаѓале „Bounty“ чоколатцата, сметала дека се претерано слатки. Но оваа најнова верзија на „Bounty“ чоколатца, обложени со црно чоколадо, се совршени според неа…
сите 2 | | | веќе видена

Како изгледа вашиот омилен ручек? Дали нешто наик на ова. Според нас ориз со мелено месо е права класика, па затоа ви препорачуваме да си ја спремите во прваа прилика. Вистинско гурманско уживање. Добар апетит.
сите 9 | | | веќе видена

Салата која се приготвува многу брзо, а е екстремно вкусна. Ја имате препораката од нашата пријателка Вања која ни го испрати овој рецепт.
сите 9 | | | веќе видена

Интензивниот вкус на ореви го прави колачот „Парижанка“ да биде едноставно неодолив. А интересното е она што со тек на време, овој колач станува се поубав и поубав. Затоа, без брзање, подгответе го порано и слободно послжуте го подоцна, се разбира доколку остане jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 4 | | | веќе видена

Откако еднаш ги пробавме овие крекери се воодушевивме од нивниот вкус, па затоа многу често си ги спремаме. И тоа секогаш поголема доза. Дел од нив за брза дегустација, а дел ги замрзнуваме за да имаме што да грицнеме кога ќе не фати криза.
| | веќе видена

next