МиГусто

Не се знае точно на чија кујна припаѓа овој сос. Некаде пишува дека е тоа француски специјалитет, некаде дека е шпански или италијански. Чиј и да е, се користи на целиот Медитеран, па може слободно да се каже дека е медитерански специјалитет. Но и кај нас се прави многу сличен сос. Тоа е она охридско макало кое е бело и веројатно се подготвува со белка од јајце.Самото име, ајоли (на француски аïoli), говори за него. Аïoli или all-i-oli значи лук и маслиново масло. Според првата варијанта, овој сос се состоел само од маслиново масло, лук и сол. Меѓутоа, денес се среќаваат голем број варијанти на овој сос, но секаде основата е токму лукот, маслото, сок од лимон и солта. Во голем број рецепти додаваат и жолчка или белка, а може да се додаде сенф, дури некаде прочитав се додава леб натопен во млеко. Како и да е, прекрасен сос, што е многу важно лесно се прави, а се служи со риба, морски плодови, месо, но одличен е и намачкан на потпечено парче леб. Она што е многу важно, не само што е вкусен туку е и многу ...
сите 2 | | | веќе видена

Сигурно сме дека знаете како да направите пржени јајца, но моравме со вас да ја споделиме оваа иделна комбинација за совршен појадок. Доручек кој освен што е екстремно вкусен содржи и доволно калории кои ви се неопходни во текот на денот. Или барем до ручек.
сите 2 | | | веќе видена

На сите МиГустовци и на сите кои го сакаат овој сајт, им ја честитам Новата година.(при приготвување на овој рецепт, Валентина користи зачин за медењаци која сами го подготвува. Рецептот може да го видите на следниот линк: http://migusto.mk/zacin-za-medenjaci/.
сите 2 | | | веќе видена

Овие бисквити се традиционални во земјите на Бенелукс, Франција, Германија…. Може да се сретнат со различни имиња, а повеќе за ова може да се прочита на Википедиа, а представуваат тенки бисквити со прекрасен вкус и мирис кои многу долго време остануваат крцкави ако правилно се чуваат.(при приготвување на овој рецепт, Валентина користи зачин за медењаци која сами го подготвува. Рецептот може да го видите на следниот линк: http://migusto.mk/zacin-za-medenjaci/.jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 2 | | | веќе видена

Со подготовката на оваа мешавина од зачини, вообичаено започнувам со правење колачиња за зимските празници.Со промена на било која од состојките би се нарушила хармонијата на идеално измешани мириси, затоа секогаш строго се придржувам кон рецептот.
сите 3 | | | веќе видена

Двобојно колаче кое се топи во вашата уста. Задолжително десертче за сите љубители на слатки ароматизирани колачиња со нескафе шмек.
сите 5 | | | веќе видена

Ако сте љубител на маслинки, тогаш овој намаз т.е. тапенада ќе ви биде еден од омилените. Полесно е се, разбира да се купи едно мала тегла од маркет, но задоволството е многу покомплетно кога ќе ја направите сами, а за тоа ви требаат не повеќе од 10-тина минути.Што е тоа тапенада? Самиот збор потекнува од францускиот збор, на провансалски јазик (дијалект), „la tapenade“ и е назив за капари кои се составен дел на тапенадата. Во основа на тапенадата се маслинките, капарите и инчуните и уште некои други додатоци. Конечниот продукт е груб намаз каде што најмногу се чувствуваат маслинките и инчуните. Велат дека тапенадата е дел од провансалската кујна, поточно областа околу Ница. Меѓутоа, присутна е и во Италијанската кујна, а се документирани рецепти уште од античките римски готвачи кои датираат илјадници години пред појавата на францускиот збор tapenade. Најраниот познат рецепт за тапенатата, позната под името Olivarum conditurae, е напишан во книгата „De re rustica“ чиј автор бил римскиот писател Lucius Junius ...
сите 2 | | | веќе видена

Болоњезе сосот потекнува од Болоња, град во северна Италија, за кого се тврди дека е главениот кулинарски град. Токму таму се родени повеќето од рецептите за познатите италијански тестенини. Традиционално, овој сос се служи со широки и долго тестенини и лазањи, но и другите видови тестенини се подеднакво добри со овој сос.Според препораките на Accademia Italiana delaa Cucina за приготвување на болоњезе сосот се користат мелено говедско и свинско месо, сланина, кромид, морков, целер, доматно пире, говедска супа, црвено винои, млекоили павлака и она што е многу битно, неговото приготвување трае долго време, 3 до 4 саати. Но дали една вработена жена, домаќинка, на чии плеќи е, поред работата, и целото домаќинство, може да си дозволи да потроши толку врме за да приготви еден ваков сос, и дали воопшто тоа е потребно? Италијанците велат ДА. А ние? Овде ви се предлaга сос кој се приготвува значително пократко, а по вкусот воопшто не заостанува од оној италијанскиот.
сите 2 | | | веќе видена

Печена тиква во било која комбинација и за било која пригода. Особено ќе ви се допадне ако ја направите оваа наша опција полнета со суво овошје, вкус кој ќе ве воодушеви и ќе ве натера да побарате репете. Добар апетит.
| | веќе видена

Како ви се чини оваа комбинација? Ние често си ја правиме и ни е супер. Пробајте ја и сигурни сме дека и на вас ќе ви се допадне. На здравје.
сите 5 | | | веќе видена

Правењето ролат на Валентина и е вистинска ноќна мора… Иако секогаш вкусот е совршен, Валентина упорно вежбам за да успее и визуелно да изгледа така…
сите 13 | | | веќе видена

Јајце на око, кајгана, варени јајца, омлет.. Но, дали сте пробале јајце на квадрат? Еве еден интересен Мигусто предлог за совршен почеток на денот. Уживајте
| | веќе видена

Рецепт на и нашата драга читателка Ивана Тасевска кој сигурно ќе им се допадне на сите љубители десерти си лешници и чоколадо. Имајте добар апетит.
сите 4 | | | веќе видена

Ако сакате да го издекорирате вашиот фрижидер, имаме супер идеја како тоа да го направите на креативен начин. Многу едноставно, со само неколку потребни нешта, ќе добиете кул украс за кој сите ќе ве прашаат како сте го направиле.Ви треба магнетна лента, декоративен картон, картичка, едно колаче, малку сламена лента, лепак и ножички. Внимателно разгледајте ги фотографиите и самите ќе се уверите дека е едноставно за правење.Подгответе ги сите материјали за изработка на картичката.На колачето врзете му панделка од сламена лента.Картичките премачкајте ги со лепило.На колачето ставете му лепенки.Залепете го колачето за картичката.
сите 2 | | | веќе видена

Др. Нела Деспотовска - Доктор по општа медицина и нутриционист во ВиталиаЗа време на бременоста, исхраната мора да биде разновидна и урамнотежена.Во исхраната на бремената жена најчесто недостигаат четири витамини (фолна киселина, витамин Б6, витамин Д и Е) и четири минерали (калциум, магнезиум, железо и цинк). Од сето тоа, најтешко е само од исхраната да се обезбеди доволно железо.Најдобри извори се житарките и мешункастиот зеленчук, сончогледово семе, брокула како и пивскиот квасец и копривата.Правилната исхрана треба да обезбеди пред се белковини. Тоа се постигнува со консумирање на млеко и млечни производи, риби, мешунки и повремено консумирање на јајца. Освен белковините, овие намирници за организмот ќе обезбедат и калциум, железо и витамин Д.Посебно внимание би требало да посвети на внесот на јаглените хидрати. Јаглените хидрати се надоместува со јадење интегрални житарки и нивните прозиводи, како и овошје и зеленчук. Со внесувањето на сложени јаглени хидрати, се внесуваат и билни влакна, кои се ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако прв пат ја пробав оваа комбинација се воодушевив од резултатот и затоа од се срце ви ја препорачувам и на вас. Супер опција во моментите кога немате идеја што да направите за ручек, а ви се јаде нешто опасно вкусно. Добар апетит.
сите 14 | | | веќе видена

Кокос, желе, чоколадо – ова мора да е љубов на прв поглед и на втор и на трет, леле не можам да прекинам… Уживајте и вие:)
сите 15 | | | веќе видена

Здрава и вкусна комбинација идеална за почеток на денот. Милкшејк од јаболко кој освен што ќе ве расони и расположи, ќе ви даде енергија и ќе ве засити се до појадокот. На здравје.
| | веќе видена

Навистина сакам да верувам дека моите најмили не се воопшто размазени. И секогаш сум се трудела да не бидат такви, ама морам да признаам дека понекогаш водиме битки по дома, и тоа интересни . Особено ако се работи за тестенини!Значи вака, сите сме вистински манијаци за тестенини, па често ги имаме на трпезата. Но, иако во 99% од случаите се согласуваме што се однесува до сосот, приказната е многу поинаква кога станува збор за типот на тестенина. А како и да не биде кога не едните им се омилени спиралите, други сакаат ситни макарони, трети сакаат крупни, четвртите секогаш гласаат за подебели шпагети, петтите за потенки, а да не спомнувам машнички, школки, и останати варијации на тема. Ужас, верувајте ми кога ви кажувам. Дојдовме дури до таму што сега се брои – “аха, и минатиот пат јадевме тенки шпагети, зошто сега пак!“ и слични изјави, ме разбирате нели?И после години и години на вистинска тортура, налетувам на овие супер згодни силиконски кошнички за варење на тестенини. Леле, откровение! Не можев просто ...
| | веќе видена

Ви се јаде нешто благичко? Имам супер предлог. Колач се кој се подготвува многу брзо и едноставно. Ви треба само 15 минути за подготовка, потоа колачот оди на печење и е спремен за дегустација. Пишете ни како ви се допадна.
сите 6 | | | веќе видена

next