МиГусто

Боровницата е повеќегодишна грмушка со потекло од Северна Америка, каде и ден денес овие плодови најмногу се одгледуваат. Свежите и зрели плодови имаат виолетова боја, а понекогаш можат да бидат и многу темни, дури и црни.Боровниците се вистинска суперхрана. Полни се со нутриенти и имаат големо влијание на здравјето, додека истовремено се сиромашни со калории.Здравствени предности на боровницатаБоровниците содржат широк спектар на хранливи материи, а најбогати се со манган, витамини Ц и К, и диетални влакна. Богати се и со калиум, калциум и фосфор, а уште повеќе се истакнуваат со содржината на фитонутриенти.Боровниците содржат значително количество на пектин кој го снижува холестеролот, и антоцијанин – еден од најсилните антиоксиданти. Тој им дава сина, виолетова и црвена боја на овошјето и зеленчукот, а се смета и дека го намалува риѕикот од рак.Плодовите од ова растение не се единствениот негов дел кој е корисен за здравјето. Имено, и листовите на боровницата имаат бројни лековити дејства кои се признаени ...
| | веќе видена

Торта која не се пече, па поради тоа е и многу е лесна за правење. Истовремено необична, а одлична да ја послужуте на некоја свечена прилика. Рецепт на нашата пријателка Ева. Добар апетит
сите 4 | | | веќе видена

Направете превкусна домашна слатка пита за чија подготовка ќе искористите компот и пудинг. Ако случајно не сте љубител на праски, слободно искористете компот по ваш избор…
сите 2 | | | веќе видена

Секогаш најомилени десерти се оние кои брзо се подгтовуваат. Подготовката на бомбици е едноставна, а резултатот е секогаш одличен. Постојат многу варијнати за спремање на бомбици, но ние за денес се одличивме за една интересна верзија со кафе и кокос за која сме сигурни деке ќе ве бендиса.
сите 5 | | | веќе видена

Ова е одлична комбинација за свечен неделен ручек иако е прилично брза за правење, па можете да се гоштевате буквално во кој било ден од неделата. Послужете го месото со пире или со печени компири и задолжително отворете едно шише убаво црвено Македонско вино. Добар апетит!
| | веќе видена

Уште едно видео кое супер ќе ви послужи ако немате идеја како да го искористите слободното време. Ви треба едно убаво јаболко, остар нож и забавата може да почне. Со малку трпени и умешност ќе направите интересна декорација која иако на прв поглед се чини дека е компликувана, верувајте ако сте внимателни ќе успете од прв обид. Ги очекуваме вашите резултати.
сите 2 | | | веќе видена

И самите знаете дека лазањата е една од поедноставните јадења кои можете да ги приготвите буквално со се, односно со она што го имате во фрижидер. Ова е нашата безмесна варијанта која често си ја приготвуваме и мора да признаеме дека навистина е супер. Пробајте и вие.
| | веќе видена

Совршено „коктелче“ во моментите кога сакате да се напиете нешто топло и полно со витамини. За благотворните дејества на џумбирот, лимонот и медот е се добро познато, па тоа нека биде препорака и вие да ја подготвите оваа напивка.
сите 4 | | | веќе видена

Бриошите се прават на ист начин како и лебот, но нивната текстура повеќе потсетува на пециво, токму поради тоа што се правата со јајца, путер и млеко кои им даваат побогат вкус. Станува збор за познат француски специјалитет, кој импресионира и со својот изглед и вкус. jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 3 | | | веќе видена

Иако немаме обичај често да ги користиме слатките компири во нашата кујна, еве еден симпатичен рецепт во кој можете да ги искомбинирате. Уживајте!
| | веќе видена

Др. Нела Деспотовска - Доктор по општа медицина и нутриционист во ВиталиаОснова во лечењето на секој заболен од шеќерна болест е правилниот начин на исхрана, односно диетите. Исхраната мора да им обезбеди одреден внес на јаглено хидрати, белковини, масти како и витамини и минерали. Исхраната не треба да биде прекумерна, а количеството на масти треба да биде сведено на ниво кое му е неопходно на организмот. Исто така и храната богата со шеќери треба да биде сведена на минимум. Ова се препорачува за да не се зголеми нивото на шеќер во крвта по секој оброк. Чистиот шеќер кој го има во слатките пијалоци, предизвикува брз раст на количеството шеќер во крвта. Обилните оброци исто така ја зголемуваат количината на шеќер во крвта и затоа се препорачуваат помали и почести оброци.Главна улога во исхраната имаат јаглено хидратите, односно храната богата со жито од цело зрно (овес, рж, јачмен, пченица, пченка, ориз, хелда). Компонентите во целото зрно жито го отежнуваат и забавуваат разложувањето на сложените ...
сите 7 | | | веќе видена

Едноставен за подготовка, но оброк што плени со своето богатство на вкусови. Пробајте ја тараната на ваков начин, сигурни сме дека и тоа како ќе ви се допадне.
сите 12 | | | веќе видена

Ја познавате како презентер на вести на Македонската телевизија, а од неодамна има нова улога, дел е од тимот танчери во шоуто танц со твездите. Маријана Димовска, млада и харизматична девојка, денешниот наш гост во рубриката ме Менито на.Кога се работи за храна, моето мото е “Јадам за да преживеам” но тоа не значи дека не уживам во јадењето. Имам навистина многу обврски во текот на денот, затоа често пати се случува да јадам од нога, но моментите седната на маса со полни чинии и долги разговори при предјадењето е она вистинското, вели Маријана.За неа појадокот е главниот оброк во текот на денот. Бидејќи станува многу рано, најчесто денот го започнува со подготовка на житарки и тоа додека се вари утринското кафе. Житарки, кафе и една банана е нејзиниот најчест појадок.Што се однесува до ручекот, тој за неа од посебен ритуал. „Од мала заедно со брат ми навикната сум да ручаме во 16:30 тогаш татко ми пристигнува од работа, а јадењето е подготвено од вештите раце на мојата мајка и не чека на маса. Но, со тек на ...
| | веќе видена

Нема ништо подобро до домашна приготвена пица со состојки кои вие најмногу си ги сакате. Особено кога ќе направите поголема количина од овие мини пици, така што за секој ќе има барем по неколку парчиња.
сите 2 | | | веќе видена

Ова е една супер лесна верзија на познатата овчарска пита која е особено погодна ако имате остатоци од печено или варено месо. Истото можете да го направите и во малку пооригинална верзија со користење на мелено месо, но тоа ќе треба малку да го запржите пред да го печете. Добар апетит!
| | веќе видена

Боровницата е повеќегодишна грмушка со потекло од Северна Америка, каде и ден денес овие плодови најмногу се одгледуваат. Свежите и зрели плодови имаат виолетова боја, а понекогаш можат да бидат и многу темни, дури и црни.Боровниците се вистинска суперхрана. Полни се со нутриенти и имаат големо влијание на здравјето, додека истовремено се сиромашни со калории.Здравствени предности на боровницатаБоровниците содржат широк спектар на хранливи материи, а најбогати се со манган, витамини Ц и К, и диетални влакна. Богати се и со калиум, калциум и фосфор, а уште повеќе се истакнуваат со содржината на фитонутриенти.Боровниците содржат значително количество на пектин кој го снижува холестеролот, и антоцијанин – еден од најсилните антиоксиданти. Тој им дава сина, виолетова и црвена боја на овошјето и зеленчукот, а се смета и дека го намалува риѕикот од рак.Плодовите од ова растение не се единствениот негов дел кој е корисен за здравјето. Имено, и листовите на боровницата имаат бројни лековити дејства кои се признаени ...
| | веќе видена

За да ја подготвите оваа фантастична торта ќе ви бидат потребни неколку битни состојки, млечно чоколадо кое ви е омилено и не толку многу време како за подготовка на тортите кои се печат. Резултат…. лесна чоколадна торта кои и на најпребирливите им е омилена…jQuery(document).ready(function($){init_base_scrollable('#sws-gallery-0','#sws_scrollable_basic0')});
сите 2 | | | веќе видена

За сите оние што сакаат Болоњезе сос, ова ќе биде добродојдена промена. Вкусот на сосот е скоро ист, а секако дека можете да го збогатите со додавање на кромид и печурки на пример, ако веќе така сте навикнале. Секако, можете и одозгора да ги прелиете полнетите компири со малку доматен сос или кечап. Задолжително пробајте!
сите 2 | | | веќе видена

Интересен на вкус, супер декоративен ролат кој е одличен за послужување кога имате гости, ни препорача Вања кој ни го испрати овој рецепт. Добар апетит и пишете ни како ви се допадна.
сите 2 | | | веќе видена

Хачапурите припаѓаат на грузиската национална кујна, многу се популарни не само во Грузија туку и пошироко, веројатно затоа што се навистина многу вкусни. Самиот збор, хачапути е составен од два збора: „хачо“ што значи урда и „пури“ што значи леб. Не постои еден единствен рецепт за хачапури. Тестото може да биде киснато (со квасец) или со сода бикарбона односно пашок за печење. Може да се замесува со млеко, јогурт или кисело млеко. Хачапурито може да се пече во рерна или да се пржи во тава. Како фил може да се користи урда, сирење, кашкавал, а може и месо па дури и риба. Може да биде затворена или отворена. Ако е отворена може да биде со јајце или без јајце. Секој си го прави според сопствениот вкус, желба и потреба. Еве го мојот модифициран рецепт за затворен хачаури.
сите 10 | | | веќе видена

next