Македонија 365

Коалицијата „За добро на граѓаните на Подгорица“ на Мило Ѓукановиќ, оствари убедлива победа на локалните избори во Подгорица, со освоени 47,9 отсто, покажуваат ...
сите 18 | | | веќе видена

57-годишен жител на селото Биљановце, кумановско се здобил со тешки повреди на главата откако паднал од дрвена скала од објект во селото Клечковце. Најпрво бил ...
сите 190 | | | веќе видена

Тело на починато машко лице било пронајдено вчера часот во нива во близина на бензинската пумпа „С – Петрол“ во Гостивар. „Увид на местото извршила екипа од ...
сите 84 | | | веќе видена

Синоќа, охриѓани и гостите во Охрид имаа несекојдневна можност да присуствувааат на премиера на македонски филм од македонски режисер. Беше премиерно прикажан ...
сите 4 | | | веќе видена

Критики до грчкиот премиер упатија од опозициската Нова демократија, по изјавата на Алексис Ципрас од Солун дека Владата не дава име, туку се стреми да добие ...
сите 47 | | | веќе видена

На Граничниот премин Железничка станица Табановце инспекторот по животна средина Б.З.(43) од с.Слупчане, општина Липково, се здобил се тешки телесни повреди ...
сите 212 | | | веќе видена

Вчера на крстосницата од булеварот „Партизански одреди“ со улицата „Радушка“ во Скопје, патничко возило од марката „ауди А4“ со скопски регистарски ознаки, ...
сите 214 | | | веќе видена

Серија земјотреси во охридско преспанскиот регион синоќа регистрираше Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Епицентрите на ...
сите 26 | | | веќе видена

Самостојната изложба „Славејќи ја бесконечноста“ на академската уметничка Ана Ивановска ќе биде отворена вечер во галерија Прима Центар во Берлин. Ана ...
сите 14 | | | веќе видена

Венецуелските власти уапсија 15 офицери на Вооружените сили на Венецуела, под обвинение дека подготвувале „воен заговор“ против Владата на претседателот ...
сите 7 | | | веќе видена

Двесет и едногодишна девојка од Свети Николе рано утрово загина во сообраќајна несреќа на булеварот „Гоце Делчев“ во Штип. Според информациите од портарпоролот ...
сите 81 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи денес соопшти информации за пожарот кој вчера вечерта настана во стан во зграда лоцирана на плоштадот Македонија во Скопје. ...
сите 48 | | | веќе видена

next