Македонија 365

Обединетата македонска дијаспора (ОМД), со седиште во Вашингтон, испрати писмо до Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, со барање да го ...
сите 6 | | | веќе видена

Владата на Мексико минатата недела најави противмерки на одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да воведе царини на увозот на челик и алуминиум и ...
сите 22 | | | веќе видена

Поддршка за предлогот на францускиот претседател Емануел Макрон за обединета европска одбрана изрази германската канцеларка Ангела Меркел, пренесе РИА Новости. ...
сите 38 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов утрово на социјалната мрежа Фејсбук се пофали дека го службите на градот го исчистиле ѓубрето кое било оставено ...
сите 18 | | | веќе видена

Ракометната федерација на Македонија ги пушти во продажба влезниците за претстојниот натпревар против Романија во баражот за Светското првенство. Македонската ...
сите 107 | | | веќе видена

next