Македонија 365

Со последниот предлог за промена на името за севкупна употреба вкучувајќи и промена на Уставот на Република Македонија, владата на Република Македонија изврши ...
сите 8 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар и албанскиот премиер, Себастијан Курц и Еди Рама, на заедничката прес конференција се сложија дека растечкиот број мигранти на Балканот ...
сите 34 | | | веќе видена

Шеесетгодишниот кумановец М.З. сам се пријавил во кумановската полиција и информирал дека тој ги испишал графитите на спомен плочата на Јосип Броз Тито ...
сите 7 | | | веќе видена

Националниот сојуз на лица со телесен инвалидитет на Македонија – Мобилност Македонија, денеска во Скопје ќе го одбележи Светскиот ден на лицата заболени од ...
сите 27 | | | веќе видена

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас на денешната прес-конференција во Берлин со германскиот колега Хајко Мас рече дека постигнувањето договор околу ...
сите 611 | | | веќе видена

Лондон наскоро ќе стане првиот град во светот во кој луѓето на улиците ќе можат да ги наградат уличните музичари дури и во ситуација кога немаат ситни пари во ...
сите 8 | | | веќе видена

Две лица ги загубија животите во сообраќајна несреќа која вчера се случила на патот од Визбегово кон населбата Шуто Оризари. Од полицијата информираат дека ...
сите 170 | | | веќе видена

next