Македонија 365

Папата Франциско денеска во Ирска остро го осуди злоставувањето малолетни деца од страна на свештеници. Папата Франциско не заобиколуваше. Откако беше примен ...
сите 40 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, во саботата, ден по остриот пад на националната валута, истакна дека против Турција се води економска војна и најави ...
сите 295 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан најави дека десничарските партии ќе имаат голем успех на претстојните избори за Европскиот парламент, што ќе придонесе за подем ...
сите 34 | | | веќе видена

Папата Франциско ја прифати оставката на американскиот кардинал Теодор Мекерик од колеџот на Кардиналите, откако Мекерик беше обвинет дека пред половина век ...
сите 14 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово донел наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело „полов напад ...
сите 10 | | | веќе видена

next