Македонија 365

Ако Хрватска ја освои светската титула, во земјата нема да се работи до септември, изјави селекторот Златко Далиќ на пресконференцијата пред полуфиналето на ...
сите 85 | | | веќе видена

Кога 12-те тајландски момчиња, кои беа заробени во пештера, биле првично пронајдени од страна на британските нуркачи пред една недела, тие, наводно, ...
сите 116 | | | веќе видена

„И премногу добро“, „Небо“, „Така требало да биде“, „Уште си ми ти“…се само дел од песните на прерано загинатиот Влатко Илиевски. Влатко Илиевски, човекот со ...
сите 35 | | | веќе видена

Денешната спасувачката акција на Тајланд заврши. Четири деца се извлечени и однесени во локалната болница, а поради технички причини во овој момент е запрена ...
сите 340 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ги демантираше наводите на Северна Кореја дека САД изнеле „гангстерски“ барања за Пјонгјанг, нагласувајќи дека ...
сите 52 | | | веќе видена

На денешната 132 седница на Советот на Светската царинска федерација во Брисел, спречен е приемот на Косово во оваа организација-соопштија од Канцеларијата за ...
сите 24 | | | веќе видена

next