Македонија 365

Најголемиот концерт на пејачот Владо Јаневски, што требаше да се одржи на 1 јуни на стадионот на АРМ, е одложен, објави „Авалон продукција“ на својата страница ...
сите 12 | | | веќе видена

Британската кралица Елизабета Втора и официјално го дала својот благослов принцот Хари да се венча со американската актерка Меган Маркл. Бакингемската палата ...
сите 150 | | | веќе видена

Синоќа околу 04,10 часот Н.Ѓ., пријавил дека во угостителски објект на улица „50-та Дивизија“ во Скопје настанала тепачка помеѓу две групи од гостите при што ...
сите 41 | | | веќе видена

Екипата на Хамбургер и покрај победата од 2:1 против Борусија Мехенгладбах не успеа да го сочува бундеслигашкиот статус и од следната сезона ќе игра ранг ...
сите 10 | | | веќе видена

Музичкиот состав Театро Бенд ја претстави својата преработка на песната „Малечка“ од Тоше Проески, а со неа ја најавуваат првата студиска песна која јавноста ...
сите 6 | | | веќе видена

Со прогласувањето на фестивалот за отворен, од страна на претседателот на меѓународното жири Коле Ангеловски, синоќа во Битола започна 20-тото јубилејно ...
сите 19 | | | веќе видена

За 800 милиони долари е продадена уметничката колекција на Пеги и Дејвид Рокфелер на аукција во Њујорк со што е срушен светскиот рекорд за најмногу потрошени ...
сите 24 | | | веќе видена

Претседателката на српскиот Парламент, Маја Гојковиќ изјави дека Ненад Чанак без да се консултира, на меѓународниот собир „Со идеја на ЕУ до мир и развој“, ...
сите 42 | | | веќе видена

Првите на фудбалскиот клуб Милан веројано ќе му врачат отказ на тренерот Џенаро Гатузо доколку со тимот не успеа да избори пласман во Лига Европа, пипува ...
сите 52 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, во своето обраќање на конференцијата под наслов „Членовите на Заедницата: Солидарност во Европа”, што се ...
сите 25 | | | веќе видена

Американскиот претседател во телефонскиот разговор со сигапурскиот премиер му се заблагодарил што се согласил да биде домаќин на состанокот меѓу двајцата ...
сите 5 | | | веќе видена

Ајде да ги погледнеме некои од „најчудните“ архитектонски дела во светот, пишува Стефани Стефановиќ за architectureanddesign. 1. Раѓање на жирафа – Париз, ...
| | веќе видена

next