Македонија 365

Македонскиот ракомет во последните години ја доживува својата клупска ренесанса, ракометниот клуб Вардар е европски шампион, женскиот ракометен клуб Вардар ...
сите 261 | | | веќе видена

Постапките на власта покажуваат нејзина безобѕирност кон Македонецот и нејзина негрижа за Македонецот гласач. Причините за таквото однесување се бројни. Една ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) во консултација со клубовите одлучи полуфиналните натпревари од плејофот да се играат во различни денови, во интерес ...
сите 71 | | | веќе видена

Во Големата палата во Кремељ, Владимир Путин по четврти пат положи заклетва за претседател на Русија. Тој порача дека новиот мандат и најверојатно последен, ќе ...
сите 53 | | | веќе видена

Веќе и официјално е познато кој ќе го суди финалето во Лигата на шампионите, тоа е Србинот Милорад Мажиќ, кој ќе биде главен на мечот во Киев меѓу Реал Мадрид ...
сите 32 | | | веќе видена

Четири лица загинале во тешката сообраќајна несреќа што попладнево се случила на патот Ресен-Охрид кај селото Крушје. Во незгодата учествувале три возила од ...
сите 229 | | | веќе видена

Градот Скопје се вклучи во големата акцијата за чистење и разубавување на животната средина која се организира на иницијатива на Заедницата на единиците на ...
сите 10 | | | веќе видена

Вчера попладнето во водите на реката Лепенец е пронајдено телото на еден од двајцата косовски полицајци, кои се водеа како исчезнати откако со службеното ...
сите 39 | | | веќе видена

next