Македонија 365

Нивото на Охридското Езеро е 20 сантиметри над дозволениот максимален водостој, а на Дојранското Езеро е 11 сантиметри над договорениот водостој, информира ...
сите 68 | | | веќе видена

Во Македонската опера и балет, в.д Директорот Ќазим Асотиќ оствари работна средба со директоркаѕа на Тиранската Национална Опера и Балет Зана Чела и ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Неготино започна спроведувањето на Програма за персонална асистенција на лица со попреченост. Воедно Програмата ќе се спроведува и во пет други општини: ...
сите 7 | | | веќе видена

Оние кои што имаат пријавено престојувалиште во Естонија ќе може да го користат јавниот превоз бесплатно. Предлогот произлегува откако успешно беше спроведен ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонските претставници на Евровизија, „Ај кју“, освоија прво место во категоријата најлошо облечени изведувачи. Наградата се нарекува „Барбара Декс аворд“, ...
сите 13 | | | веќе видена

Американското министерство за правда ќе започне истрага дали агенти на ФБИ ја шпионирале изборната кампања на претседателот на САД, Доналд Трамп во 2016 година ...
сите 54 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на основањето на Универзитетот и на Денот на светите Кирил и Методиј ќе се одржат неколку манифестации. Предвидено е одржување молебен ...
сите 229 | | | веќе видена

Од 20 јуни до 2 јули во комплексот „Аквалина“ во Охрид ќе се одржи четвртиот ракометен камп „Кирил Лазаров 7“. Идеен проект на капитенот кој започна во 2015 ...
сите 12 | | | веќе видена

Од Обединетата македонска диајспора (ОМД) соопштија дека категорично го отфрлаат предлогот на премиерот Зоран Заев да го смени македонскиот Устав и да наметне ...
сите 7 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп призна дека платил повеќе од 100 илјади долари на поранешниот личен адвокат Мајкл Коен, и со тоа повторно се појавија ...
сите 21 | | | веќе видена

next