Македонија 365

Северна Македонија од Западен Балкан во Југоисточна Европа, како решение на 27-годишниот билатерален спор помеѓу Република Македонија и Грција, со својот ...
сите 52 | | | веќе видена

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше ...
сите 136 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денеска учествуваше на форумот што го организираше Машинскиот факултет, на тема „Намалување на загадувањето на ...
сите 52 | | | веќе видена

Најавата на австриските власти дека ќе ги затворат џамиите на австриска територија предизвика бурна реакција кај турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Како ...
сите 27 | | | веќе видена

Македонските кошаркарски репрезентативци кои добија повик од селекторот Јорданчо Давитков, првиот собир ќе го одржат на 18 јуни, седум дена подоцна од првично ...
сите 12 | | | веќе видена

next