Македонија 365

На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ денеска стигна првата група од 180 туристи од холандскиот град Ајндховен, кои организирано ќе летуваат на ...
сите 18 | | | веќе видена

Густ чад синоќа ја прекри населбата Железара и голем дел од Скопје, откако се запали отпадното железо, помешано со друг материјал, во топилницата „Макстил“. ...
сите 53 | | | веќе видена

Сема Џеладини во петокот вечерта, околу 20 часот, ризикувајќи го својот живот, не се двоумела да помогне во спасувањето на 5 годишно девојче кое паднало во ...
сите 8 | | | веќе видена

На првиот ден како амбасадор на САД во Германија, Ричард Гренел беше обвинет дека ја преминал линијата на дипломатијата и ја навредил земјата-домаќин велејќи ...
сите 7 | | | веќе видена

Легендата на бразилскиот фудбал, Пеле изјави дека ќе се моли финалето на Светското првенство 2018 да биде помеѓу Русија и Бразил. „Шпанија има силен тим, но во ...
сите 42 | | | веќе видена

Две тешки кражби извршени од засега непознати сторители во цркви во Копанце и Радиовце биле пријавени вчера во полиција, информираше портпаролот на СВР Тетово ...
сите 103 | | | веќе видена

Кривична пријава за триесет и осумгодишен скопјанец, крадец на возило за кое подоцна уценувал дека ќе го расклопи на делови доколку сопственикот не му даде ...
сите 124 | | | веќе видена

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон предупреди дека неговиот тим никогаш не може да се чувствува како фаворит против Милан. Двата тима излегуваат во нов голем ...
сите 41 | | | веќе видена

Посетителите на парк во Берлин во неделата биле вчудовидени кога забележале група луѓе како печат 12 јагниња на жар. Ражните биле приклучени на акумулатори од ...
сите 16 | | | веќе видена

Од Театар Комедија информираа дека и денеска продолжуваат со акцијата за своите фанови „Купи еден-добиј два“. Со секој купен билет за вечерашната претстава ...
сите 23 | | | веќе видена

next