Бизнис Инфо

Комерцијална банка, од први ноември, изврши намалување на каматните стапки за денарски штедни влогови со прилагодливи каматни стапки (отворени пред 01.10.2017 ...
сите 2 | | | веќе видена

Едвин и Лизбет тер Велде од Холандија, на 28 ноември ќе заминат за Јужниот пол со необичен транспорт, пишува Inhabitat . Двојката, којашто е дел од ...
сите 2 | | | веќе видена

Фото: Pixabay Google планира да одвои 25 милиони долари за решенија со вештачка интелигенција коишто ќе одговорат на најчестите социјални и проблеми со ...
сите 10 | | | веќе видена

Фармацевтската компанија Алкалоид во период од први јануари до 30-ти септември оваа година оствари вкупна сеопфатна добивка во висина од 587.393.000 денари, ...
сите 83 | | | веќе видена

На свеченоста по повод Светскиот ден на штедењето – 31 oктомври, организирана од Македонската банкарска асоцијација, свое обраќање имаше гувернерката на ...
сите 20 | | | веќе видена

Во НЛБ Банка на 30- ти октомври свечено беше отворена изложбата на детски цртежи на тема штедење и безбедност во сообраќајот. Изложбата ја отворија Антонио ...
сите 12 | | | веќе видена

Во организација на Здружението за едукација на земјоделци Зелена берза од Битолa, вчера се одржа едукативно предавање на тема Современа опрема за сточарство и ...
сите 3 | | | веќе видена

Фото: Pexels Околу 80 милиони луѓе може да се нахранат од оризот што расте во солена вода, а е идеја на група кинески научници. Овој вид на ориз е засаден во ...
сите 2 | | | веќе видена

next