Бизнис Инфо

На 18. и 19-ти октомври 2018 година Народната банка на Република Македонија е домаќин на семинар организиран од страна на Европскиот банкарски орган и ...
сите 40 | | | веќе видена

Бордот на Европски студенти на технологија (БЕСТ) Скопје и Асоцијацијата на здруженија на инженери – Инженерска институција на Македонија потпишаа Меморандум ...
сите 7 | | | веќе видена

Охридска банка Сосиете Женерал презентира еден нов, поинаков концепт за детско штедење наречен Оби Роби и малите штедачи. Преку едукативни материјали, ...
сите 2 | | | веќе видена

Деца од Македонија кои живеат во сиромаштија добија пакети со храна наменети за нив и нивните семејства како дел од од хуманитарниот проект Сподели оброк на ...
сите 3 | | | веќе видена

Не е важно која е компанијата или чија е, наградите кои ги има добиено, големината, локацијата или достигнувањата, сепак може да се случи нешто да не е во ред ...
| | веќе видена

Компанијата Пнеуматик во соработка со Општина Центар, Одделението за превенција при СВР-Скопје и основното училиште “Јохан Хајнрих Песталоци”, го реализираше ...
сите 80 | | | веќе видена

Компанија од Кина е казнета со рекордни 1,3 милијарди долари поради незаконско производство на вакцини против беснило, јавува BBC Според локална новинска ...
сите 2 | | | веќе видена

Претставници на Комисијата за хартии од вредност на Република Македонија (КХВ) заедно со Комисионерката Лиле Делиџакова беа во работна посета на Агенцијата за ...
сите 24 | | | веќе видена

Вработените и менаџментот на Комерцијална банка АД Скопје , по четврти пат го одбележаа Светскиот ден против сиромаштијата и се вклучија со донирање на повеќе ...
сите 12 | | | веќе видена

next