Бизнис Инфо

Фото: Pixabay Глобалната емисија на “зелени“ обврзници од почетокот на годината надмина 100 милијарди долари, пренесува Reuters Според Иницијативата за ...
сите 2 | | | веќе видена

Старт-ап од Холандија креираше електричен автомобил што се движи на сончева енергија и може да помине 725 километри со едно полнење на батеријата. Возилото ...
| | веќе видена

Северна Македонија со поддршка на Меѓународната унија за телекомуникации- ITU, е домаќин на тридневна работилница за сајбер безбедност. Настанот денеска го ...
сите 11 | | | веќе видена

Според анализата на Oxford Economics до 2030 година роботите ќе заменат околу 20 милиони работници во фабриките во светски рамки. Дури и луѓето кои ќе побараат ...
сите 20 | | | веќе видена

Градот Скопје од денес распиша два јавни повици, Јавен повик за субвенционирање на граѓаните на подрачјето на градот Скопје за купување електрични тротинети во ...
сите 63 | | | веќе видена

Францускиот бизнисмен и инвеститор Бернард Арно достигна вредност од 100 милијарди долари со што им се приклучи на Џеф Безос и Бил Гејтс во клубот на бизнис ...
сите 3 | | | веќе видена

Џорџ Боснас, дизајнер со потекло од Грција создаде еколошка картонска кутија за јајца направена од прочистена хартиена пулпа, брашно, скроб и билошко семе од ...
сите 3 | | | веќе видена

Речиси секој од нас искусил како е да седите во домашна атмосфера, заедно со најблиските пријатели и да ја добиете пицата што сте ја нарачале на телефон. Или, ...
| | веќе видена

Многу често сопствениците на бизниси мислат дека треба да променат име, лого, веб страна… Но експертите советуваат да не се избрзува со промените. Пред да ...
сите 2 | | | веќе видена

Бил Гејтс и три нафтени гиганти Chevron, BHP, и Occidental ја дадоа својата финансиска поддршка за стартапот Carbon Engineering, којшто користи технологија за ...
сите 5 | | | веќе видена

next