Бизнис Инфо

Царинската управа на Рeпублика Македонија потпиша меморандуми за соработка со Асоцијацијата за е-трговија на Македонија и ДХЛ Експрес Македонија. ...
сите 2 | | | веќе видена

Само 10% од домаќинствата во Македонија со малолетни лица имаат инсталирано софтвер за родителска контрола, покажува објавениот Извештај на Агенцијата за ...
сите 4 | | | веќе видена

Фото: MIT Група научници од Универзитетот МИТ го креираа најмалиот робот на светот во форма на микроскопски електронски кола, со големина на клетка пишува ...
сите 7 | | | веќе видена

Додека напредокот во технологијата за препознавање на лик постојано расте стартапите поврзани со сигурносни апликации се интересираат да ги направат ...
сите 4 | | | веќе видена

next