Бизнис Инфо

Неподмирените заеми на турските претприемачи добиени од странство, во август бележат намалување, споредено со крајот на 2017, велат од Централната банка на ...
сите 3 | | | веќе видена

Традиционално и оваа година Макпрогрес Виница организираше Винчинијада 2018, тридневно дружење на вработените со цел јакнење на тимскиот дух, стекнување ...
сите 8 | | | веќе видена

Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) го одбележува Светскиот ден на храната 16-ти Октомври со донација на свеж органски зеленчук ...
сите 36 | | | веќе видена

Здружението на граѓани за поддршка на лица со ретка болест Вилсон – Македонија, со финансиска помош од компанијата ОКТА, по четврт пат ја организира ...
сите 27 | | | веќе видена

Шпаркасе Банка Македонија од вчера ја започна новата наградна игра Големи награди, за МАСТЕР уживање! , наменета за корисниците на дебитнитe и на кредитните ...
сите 13 | | | веќе видена

Според оценката на раководителите на деловните субјекти, индикаторот на доверба во преработувачката индустрија во септември 2018 година е зголемен за 0.3 ...
сите 19 | | | веќе видена

Организаторите на првата годишна македонска Конференција за е-трговија, која ќе се одржи на 26-ти октомври во хотел Мериот во Скопје, ја објавија финалната ...
сите 13 | | | веќе видена

Авион на Virgin Atlantic којшто леташе од Орландо, Флорида до Лондон, Англија го направи првиот лет со помош на гориво делумно направено од рециклиран ...
сите 3 | | | веќе видена

По седми пат во Скопје ќе се соберат најдобрите маркетинг говорници за да ги споделат најновите трендови и предвидувања во дигиталните комуникации. На сцената ...
сите 10 | | | веќе видена

next