Бизнис Инфо

Мартина Гавановска е 6 годишно дете кое од самото раѓање има неразвиени патели на колената и не може да оди. Редовно се применувани физикални терапии но без ...
сите 6 | | | веќе видена

Кинеската групација Hisense, којашто од неодамна е сопственик на Gorenjе ќе гради нова фабрика во словенечкиот град Велење, пишува Poslovni Според директорот ...
сите 30 | | | веќе видена

Според податоците на Државниот завод за статистика, во второто тримесечје од 2018 година, стапката на слободни работни места изнесува 1,44 %. Највисока стапка ...
сите 19 | | | веќе видена

Комерцијална банка воведува дополнителна заштита при купување преку Интернет со Mastercard® и Visa картички, стои во официјалното соопштение . Отсега, за ...
сите 3 | | | веќе видена

next