Бизнис Инфо

Фото: Pexels Вкупно 11 членови од хрватската мрежа на бизнис ангели CRANE ја обезбедија најголемата инвестиција по број на членови. Тие инвестираат во ...
сите 4 | | | веќе видена

Фото: Facebook Моторизираната инвалидска количка што Стивен Хокинг ја користеше долги години поради својата болест е продадена на аукција за 393.000 долари. ...
сите 25 | | | веќе видена

Денеска е последен ден и затворање на Самитот Македонија2025. Врвни експерти зборуваа на теми поврзани со дигитална трансформација, примена на новите ...
сите 14 | | | веќе видена

Шпаркасе Банка Македонија е втората македонска банка којашто ќе ѝ се приклучи на иницијативата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) за поттикнување на ...
сите 19 | | | веќе видена

На претставувањето на есенскиот Регионален економски преглед за Европа на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) што се одржа вчера, во Копенхаген, Данска, ...
сите 30 | | | веќе видена

Првата дигитална интерактивна телевизија во Македонија – MaxTV слави десет години. MaxTV се развиваше, се прилагодуваше на очекувањата на корисниците, ...
сите 3 | | | веќе видена

Фото: Pixabay Instant Factoring, онлајн микро факторинг компанија за мали и средни претпријатија доби 1,5 милиони евра од американски инвестициски фонд, пишува ...
| | веќе видена

next