Архива на вести за 16 Мај 2019

Српската министерка за градежништво, сообраќај и инфраструктура Зорана Михајловиќ денеска најави дека в сабота во Грделичка Клисура свечено ќе биде пуштен во ...
сите 90 | | | веќе видена

Парламентот на Летонија го одобри зачленувањето на земјава во НАТО. Како што соопшти, денеска е усвоен нацрт-законот со кој се ратификува протоколот за ...
сите 62 | | | веќе видена

Хезболах би можел да го искористи израелско – либанскиот спор околу поморската граница како изговор за војна со Израел, тврди израелскиот портал „Вајнетњуз“. ...
сите 6 | | | веќе видена

Примери дека фудбалот е повеќе од игра може да се пронајдат насекаде во светот. Емоциите кои што овој спорт ги буди кај луѓето немаат граница, а поради тоа ...
сите 2 | | | веќе видена

Киро Стојаноски, сопственик на објектот каде се наоѓа „The Gallery House Pub“ во Прилеп денеска на прес-конференција обвини дека партиско-полициcки структури ...
сите 7 | | | веќе видена

Парламентот на Летонија денеска го усвои нацрт-законот со кој се ратификува протоколот за пристапување на Македонија кон Алијансата.„НАТО обезбедува сигурност ...
сите 61 | | | веќе видена

Во комплексна полициска операција спроведена во САД, Грузија, Бугарија, Молдавија и Украина разбиена е меѓународна криминална група која користела малициозен ...
сите 13 | | | веќе видена