Архива на вести за 16 Мај 2019

Српската министерка за градежништво, сообраќај и инфраструктура Зорана Михајловиќ денеска најави дека в сабота во Грделичка Клисура свечено ќе биде пуштен во ...
сите 69 | | | веќе видена

Германскиот кошаркар Дирк Новицки пред месец дена ја заврши блескавата кариера, откако 21 сезона помина во дресот на Далас Маверикс. Легендарниот Дирк говореше ...
сите 3 | | | веќе видена

Мрзливците се животни кои поради нивниот необичен изглед и однесување, станаа интернет-ѕвезди. Тие живеат во областа на Јужна и Латинска Америка, а од таму ни ...
сите 3 | | | веќе видена

Белата куќа не ја потпиша меѓудржавната иницијатива наречена „Повик на Крајстчрч“, поддржана и од главните технолошки компании, за спречување на ширење ...
сите 19 | | | веќе видена

Нашето општество навистина треба да се ослободи од стигмата и дискриминацијата кон овие лица, но и кон сите останати кои на некој начин се разликуваат од нас. ...
сите 16 | | | веќе видена

Шефилд Јунајтед оваа сезона направи големо изненадување во Чемпионшип и успеа да се избори за директен пласман во Премиер лигата. Од наредната сезона Шефилд ќе ...
сите 5 | | | веќе видена

ЦИВИЛ – Центар за слобода бара од законодавната и извршната власт да му стават крај на расипништвото и повластиците во кои уживаат функционерите. Почнувајќи од ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на Регионалниот бизнис форум за жени претприемачи од Западен Балкан истакна дека Стратегијата за развој на ...
сите 18 | | | веќе видена

Унапредувањето на безбедносниот систем е условен од брзината на реформите во оваа област, што ќе овозможат развој на безбедносниот систем на Македонија и ...
сите 16 | | | веќе видена

Интер е блиску во преостанатите две кола во Серија А да обезбеди место кое води во Лигата на шампионите. Главната цел на Интер пред почетокот на сезоната беше ...
сите 15 | | | веќе видена