Архива на вести за 16 Мај 2019

Единствена Македонија во повеќе наврати ја запозна јавноста за ништовноста на договорот за промена на името како спротивен на домашното и меѓународното право, ...
сите 234 | | | веќе видена

Кралската академија за медицина на Белгија денеска објави мислење за веганската исхрана кај децата и возрасните и смета дека таа мора да биде целосно исклучена ...
сите 2 | | | веќе видена

Секој хороскопски знак има своја низа проблеми и несреќи кои го следат. И покрај тоа што секој човек е различен, постојат одредени нешта со кои скоро сите се ...
сите 61 | | | веќе видена

Со почетокот на производството на моделот EQC, Германците ја објавија и почетната цена. Таа е толку „ниска“ што купувачот во Германија може да добие државни ...
сите 4 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на денешната собраниска седница истакна дека СДСМ откако дојде на власт прво го укина покачувањето од 5% на пензиите, ...
сите 9 | | | веќе видена

Бараме измена на законот за пензиско и инвалидско осигурување бидејќи со законот кое што владејачкото мнозинство го донесе на брзина и по скратена постапка во ...
сите 19 | | | веќе видена

Политичката криза во која се наоѓа земјата, носи сериозни последици и за економијата, затоа мора итно да се најде решение за нејзино надминување, порача ...
сите 79 | | | веќе видена

Северна Македонија направи многу, оценува еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во интервју за Дојче веле и објаснува дека секоја земја кандидат за членство ...
сите 208 | | | веќе видена

Судијката Оља Ристова предизвикала cepиoзeн бeзбeднoceн инцидeнт пред Kpивичниoт cyд во Скопје, откако со својот автомобил се обидела да пpeгaзи тројца ...
сите 2 | | | веќе видена

Во рамки на манифестацијата „Недела на заедничка молитва“ денеска во Градскиот парк се одржа настанот „Заедно за чиста животна средина“, при што претставници ...
сите 24 | | | веќе видена

Северна Македонија направи многу, оценува еврокомесарот за проширување Јоханес Хан во интервју за Дојче веле и објаснува дека секоја земја кандидат за членство ...
сите 208 | | | веќе видена

Покрај се поголемиот процент на албански граѓани кои емигрираат во странство, со забрзана динамика продолжува и преселбата од помалите во големите градови во ...
сите 2 | | | веќе видена