Пред почетокот на учебната година во Австралија, истражувачите на повеќе од 1000 возрасни луѓе им поставиле седум средношколски прашања, а се испоставило дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Својата шеста по ред книга со поезија, ја подготвува уметницата и поетеса Роза Мојсовска, која во Заводот за рехабилитација „Бања Банско“ во Струмица живее од ...
сите 3 | | | веќе видена

Токио Змиски центар е нов вид на кафуле кое неодамна се отворило и наместо да им нуди на муштериите да се играта со мачиња и кучиња, ова кафуле им нуди можност ...
сите 2 | | | веќе видена

 „Како не ви е срам? Поради луѓето како вас жени стануваат анорексични, булимични, несигурни, извршуваат самоубиства и што уште не...“ Шели Пробстел од Нов ...
сите 2 | | | веќе видена

Ване Маркоски е еден од најпознатите ТВ и радио водители во нашата државата. Долго време не забавува пред малите екрани со неговите емисии кои се со ...
сите 2 | | | веќе видена

 Барајќи предмети од 18-тиот век на терен, Хариет под земја пронашла метална кутија во која нејзиното момче го сокрило свршеничкиот прстен. Џемили Свајнсон ...
сите 2 | | | веќе видена

Најпопуларниот македонски камионџија кој ни е познат по неговото пеење ни упати порака.Следам по овој интернет, многу глупости, не знам како тоа да го ...
сите 2 | | | веќе видена

Атлетик Билбао ја победи Севиља со 2:0 на натпреварот од шпанската Примера, пресметка која без никаков сомнеж ја одбележа Ињаки Вилијамс кој беше стрелец на ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако знаеме дека менструалните грчеви и болки можат да бидат толку болни и да создаваат чувство како некој повторно и повторно да ве удира во стомакот, да му ...
| | веќе видена

Иако порно актерката Август Ејмс си го одзеде животот во декември 2017 година, на нејзиниот профил на Твитер кој сѐ уште постои, минатата недела се појави нова ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога се комплиментите во прашање, тоа може да биде навистина опасна територија за мажите. Поради ова, на мрежата Редит се развила дискусија во која жените ...
| | веќе видена

Хенрик Ибзен (1826-1906) ја напишал драмата „Пер Гинт“ во 1867 година. Таа е приказна за падот, а потоа и за искупувањето на норвешкиот селанец и антихерој. За ...
| | веќе видена

next