Новиот закон за градба предвидува новите згради задолжително да се приклучат на парно

2 копии

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, и Андреа Серафимовски, претставникот на Здружението на градители при Стопанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) продолжува со консултативните средби за допрецизирање на Одобрението за градба во кое задолжително ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) го отфрла контекстот на објавата на партиската Комисија за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ со кој, како што наведува, се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Извештајот на ЕК како рентген слика на Македонија, го потврдува токму она што ВМРО-ДПМНЕ неколку месеци наназад го повторува, а тоа е дека имаме партизирана ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Енергетските компании се подготвени за зимскиот период кој следува, производството на електрична енергија е стабилно, испораката е сигурна, а компаниите се ...
| | веќе видена | слични

Со новиот закон за градење сите згради ќе мора да се градат со приклучок за парно. Според претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На ова поле се размислува и од страна на идните градби кои според предлог измените на законот за градење ќе треба да бидат приклучени на системите за парно. По ...
| | веќе видена | слични

Се планираат измени на Законот за градба со цел сите нови градби, ако е тоа технички можно, да се приклучат на централно греење. Ова беше кажано по средбата ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) за изменување на Законот за градба со кој се бара да се воспостави ред во начинот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Колку војници и во кои објекти и болници ќе бидат распоредени е последната тема која се разгледуваше на седница во Главниот Штаб. Одлуката ќе дојде од МВР, ...
сите 241 | | | веќе видена

Почна со работа Комисијата за стручен надзор на случајот на 41 годишната беровчанка Руменка Довичинска, која по компликации од Ковид пред 10 дена почина на ...
сите 185 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Мицкоски: Денес умираат повеќе луѓе на ден од Втората светска војна, баталете политика, Заев и Филипче дајте си оставка Баталете ги дневно политичките ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот закон за градба предвидува новите згради задолжително да се приклучат на парно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: