РКЕ и Стопанската комора заедно ќе работат на предлогот за измени на Законот за градба во делот на греењето

Предлогот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) за изменување на Законот за градба со кој се бара да се воспостави ред во начинот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За изградба на железницата има пари, тие не се кратат и ќе се стават на сметката на Буџетот во моментот кога ќе имаме изведувач, кој ќе почне да ја реализира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Подготвени сме да го полниме Буџетот доколку ни биде дозволено, како и да ја поддигнеме економијата во услови на криза, но за тоа ни треба помош и поддршка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Домашните градежни компании бараат да добијат приоритет по добивање на работа на домашни тендери бидејќи сметаат дека не можат да остварат развој како ...
| | веќе видена | слични

Тие бараат дополнителна помош покрај четвртиот пакет мерки, измени на законските одредби со цел да им се овозможи  да бидат главни изведувачи во изградба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) продолжува со консултативните средби за допрецизирање на Одобрението за градба во кое задолжително ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На социјалните мрежи беше објавен пост од ќерка на 76-годишна веќе почината пациентка, која пишува дека нејзината мајка не ја хоспитализирале во ...
сите 552 | | | веќе видена

Министерството за здравство синоќа соопшти дека во последните 24 часа бројката на КОВИД дијагностицирани е 54743, а направени се 2553 тестирања. Од новите 1112 ...
сите 374 | | | веќе видена

Во врска со европската интеграција на Република Северна Македонија, премиерот Бојко Борисов истакна дека Бугарија отсекогаш била подготвена за дијалог и ...
сите 588 | | | веќе видена

Директорот на Штипската болница, Ален Георгиев, вели дека за случајот со починатата 41-годишна пациентка одговорите треба да се бараат во Санитарниот ...
сите 156 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ и Стопанската комора заедно ќе работат на предлогот за измени на Законот за градба во делот на греењето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: