Струмичката болница обезбеди дополнителен простор за ковид пациенти


Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
| | веќе видена | слични

Инфективното одделение при прилепската болница „Борка Талески“ е на работ на капацитетот и ќе мора да се најде начин за лекување на заболените од ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени лица од почетокот на пандемијата во Скопје изнесува 7.724, а активни се 1.166 случаи. Само во денешниот ден, во главниот град имало 182 ...
| | веќе видена | слични

Иако нема инфективно одделение ниту инфектолози, Општата болница во Струга успешно се справува со ковид заболените пациенти, велат од управата на болницата. Во ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 1841 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на ковид-19, од нив 120 се од Скопје. Скопјани позитивни на Ковид 19 ги ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека високата бројка на новозаболени последните денови покажува дека влегуваме во очекуваниот есенски бран. Филипче ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вилма Рускоска, јавната обвинилетка за организиран криминал, во утринската програма на „Студио 10“ на 24 вести рече дека следува финансиско вештачење за ...
сите 105 | | | веќе видена

Премиерот Заев го прифатил барањето на вицепремиерот Николовски, да му препорача на Управниот одбор на Националната агенција за европски образовни програми и ...
сите 297 | | | веќе видена

Красимир Каракачанов, вицепремиер и министер за одбрана на Бугарија во интевјуто за „ Дарик радио “, го повтори ставот дека Македонија мора да се придржува до ...
сите 472 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 376 | | | веќе видена

Сезонските работници според истражувањата најмногу трпат нивниот труд да биде непријавен и да бидат дел од неформалната економија. Проблемите со ограничувањата ...
сите 136 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 90 | | | веќе видена

Амбулантата во Ковид-тријажниот центар во ГОБ „8 Септември“ која работ 24 часа дневно се прават и по 40 прегледи. Директорот на болницата, д-р. Христијан ...
сите 138 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Вкупниот финансиски износ на третата бескаматна кредитна линија со грант компонента наменета за микро и мали претпријатија погодени од КОВИД-19 (Ковид 3) е 31 ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струмичката болница обезбеди дополнителен простор за ковид пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: