Филипче: „Нема да дозволам да клекнат на колена колегите од замор”


Министерот за здравство Венко Филипче смета дека високата бројка на новозаболени последните денови покажува дека влегуваме во очекуваниот есенски бран. Филипче ...
| | веќе видена | слични

Нема потреба од дополнителни рестрикции за заштита од корона вирусот, уверува министерот за здравство. Денешната изјава на Филипче е во исто време кога ...
| | веќе видена | слични

Ќе има ли место во државните болници за сите пациенти со КОВИД на кои што ќе им треба лекување? Болничките капацитети се полнат, дел од медицинскиот кадар си ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Можеме апсолутно сите пациенти во целокупниот период кој е пред нас да ги изменаџираме со третман во јавно здравстените установи. Имаме конкретен план не само ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во овој момент освен препораките од минатата недела нема потреба од други дополнителни рестрикции поради Ковид-19, изјави денеска министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Нарушените меѓучовечки односи на Клиниката за инфективни болести е главна причина за одливот на кадри од болница. Вработени во оваа јавна здравствена установа ...
| | веќе видена | слични

Тоа значи дека мерките како носењето маски на отворено или најмногу четири лица на гости, ќе треба да почекаат додека Собранието ги усвои законските измени.  И ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека имаат како што рече многу јасна стратегија за менаџирање на болничките капацитети и дека сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести кои ќе се носат по скратена постапка, веќе е во собраниска процедура, а во ...
| | веќе видена | слични

Ковид 19 преполни дел од македонските болници. Во четири градови – Штип, Струмица, Прилеп и Куманово се бара место повеќе, покажуваат последните бројки кои ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерството за здарвство информира дека вкупната бројка на пациети позитивни и суспектни на коронавирусот, кои се лекуваат на инфективните оддели во ...
сите 982 | | | веќе видена

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 263 | | | веќе видена

Овој викенд имало разговори помеѓу владини преставници на Бугарија и Македонија кои се одвивале во Софија, рече денеска на прес-конференција Стефан Андоновски, ...
сите 209 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 300 | | | веќе видена

Иако е роден на 17 април, Ромaн Грожан може на 29 ноември да го слави својот „втор роденден“. Францускиот возач во Формула 1 вчера имаше кошмарна трка на ...
сите 89 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 220 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: „Нема да дозволам да клекнат на колена колегите од замор”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: