Филипче: Влегуваме во очекуваниот есенски бран


2 копии

После минатонеделната средба со премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче, угостителите и музичарите сега се во исчекување да почнат со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната редовна прес-конференција информираше за инспекциските надзори направени ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Немаме доволно инпектори меѓутоа максимално со она што се располага, инспекторите се искористени. Сите инспектори што се со звање советник или помлад инспектор ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) вчера изврши вкупно 36 надзори и 488 контроли во угостителски објекти во повеќе градови во државата, согласно законите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот пазарен инспекторат нема доволно инспектори, но оние што ги има максимално се ангажирани во проверки за почитувањето на протоколите за заштита од ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 5 до 11 октомври при инспекциски контроли на територијата на целата држава поднесени се 23 прекршочни пријавии и 19 кривични пријави за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во периодот од 5-ти до 11-ти октомври, Државниот пазарен инспекторат извршил 2.881 контрола и 290 надзори поврзани со почитување на здравствените протоколи за ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат нема доволно инспектори, но оние што ги има максимално се ангажирани во проверки за почитувањето на протоколите за заштита од ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат за време на продолжениот празничен викенд бил на свадба во Охрид. Сопственикот заработил кривична пријава а младоженците сепак ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на српското Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека знае оти неговите неодамнешни ...
сите 306 | | | веќе видена

Поради смртта на Диего Марадона, главниот лекар на неговиот медицински тим Леополд Луке е под истрага. Тој е осомничен за можно убиство од небрежност. Луке ...
сите 352 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 202 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во првото интервју во живо по изборите на 3-ти ноември, ги повтори неоснованите обвинувања за изборни измами. Рече дека ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Влегуваме во очекуваниот есенски бран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: