Проверете си ги инсталациите за парно - ако залади грејната сезона може да почне од први октомври

Потрошувачите, з a едниците на сопственици и управителите да проверат дали грејните инсталации во објектите се подготвени за грејната сезона, апелира БЕГ. ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) за изменување на Законот за градба со кој се бара да се воспостави ред во начинот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, и Андреа Серафимовски, претставникот на Здружението на градители при Стопанската ...
| | веќе видена | слични

Здружението на градежништвото, индустријата на градежни материјали и неметалите при Стопанската комора на Македонија одржа работна средба со претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната Комисија за енергетика и водни услуги ја отфрла изјавата на портапролот на на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски за висината на платата на претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) ја отфрла како лажна и неточна изјавата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски за висината на платата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги ја отфрла изјавата на портпаролот на политичката партија на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски за висината на платата ...
| | веќе видена | слични

Платите се јавно објавени и се далеку пониски од предвидените пет просечни нето плати во секторот согласно законот за енергетика. Доколку г-динот Арсовски не ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје ниту оваа зима нема да го преземе парното греење од сегашниот снабдувач „Балкан енерџи груп“ (БЕГ) бидејќи уште ја нема добиено лиценцата. ...
| | веќе видена | слични

Ако некои граѓани се понадеваа дека утрово можеби ќе се разбудат со топли радијатори, таа желба не им се оствари. И покрај тоа што од вчера, според новите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 571 | | | веќе видена

Во Скопје во изминатите 24 часа се регистрирани 390 нови случаи на Ковид-19 и петмина починати. Меѓу починатите најмладата жртва има 35 години.Другите починати ...
сите 416 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 407 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 102 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 300 | | | веќе видена

– Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, одговарајќи на новинарско прашање по седницата на Советот за безбедност, истакна дека дека проблемот кај сите земји во ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проверете си ги инсталациите за парно - ако залади грејната сезона може да почне од први октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: