Со новиот закон за градба се бара задолжтелно приклучување на парно за новите згради

Здружението на градежништвото, индустријата на градежни материјали и неметалите при Стопанската комора на Македонија одржа работна средба со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За изградба на железницата има пари, тие не се кратат и ќе се стават на сметката на Буџетот во моментот кога ќе имаме изведувач, кој ќе почне да ја реализира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Подготвени сме да го полниме Буџетот доколку ни биде дозволено, како и да ја поддигнеме економијата во услови на криза, но за тоа ни треба помош и поддршка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Домашните градежни компании бараат да добијат приоритет по добивање на работа на домашни тендери бидејќи сметаат дека не можат да остварат развој како ...
| | веќе видена | слични

Тие бараат дополнителна помош покрај четвртиот пакет мерки, измени на законските одредби со цел да им се овозможи  да бидат главни изведувачи во изградба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) продолжува со консултативните средби за допрецизирање на Одобрението за градба во кое задолжително ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Универзитетскиот професор Антон Панчев во Патот кон…на Алсам М потенцира дека Бугарија во никој случај не го негира идентитетот на македонскиот народ, туку ги ...
сите 268 | | | веќе видена

За 24 часа во Куманово има нови 41 заразен со коронавирус, но и исто толку оздравени. Бројот на активни случаи е 924, а од вирусот денес почина еден човек на ...
сите 341 | | | веќе видена

Европската комисија препорача брзите тестови за откривање на коронавирус да се користат главно кај луѓе кои покажуваат симптоми.„Брзите анагени тестови треба ...
сите 69 | | | веќе видена

„Во делот на Коридорот 8 ние имаме направено пет пати, а може и десет пати повеќе од Бугарија. Ние тоа го правиме во континуитет, а на таа страна не гледаме ...
сите 208 | | | веќе видена

Кризна состојба за чекор назад во борбата против КОВИД-19 Пред 8 месеци предложив воведување на кризна состојба, пред сè затоа што таа е регулирана согласно ...
сите 211 | | | веќе видена

Оштетените штедачи на Еуростандард банка со соопштение до јавноста најавуваат дека до крај ќе се борат за своите права и парите кои им се украдени од страна на ...
сите 189 | | | веќе видена

Членот на српскиот кризен штаб, епидемиологот Предраг Кон, оцени дека Србија се наоѓа во критична состојба, особено во Белград, каде епидемиолошката состојба ...
сите 726 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со новиот закон за градба се бара задолжтелно приклучување на парно за новите згради

Од:
До кого (е-маил):
Порака: