НЕ ГИ ПРОВЕРУВАЈТЕ БАДИЈАЛА РАДИЈАТОРИТЕ - парно нема да има ни денеска, ни во следниве денови

Ако некои граѓани се понадеваа дека утрово можеби ќе се разбудат со топли радијатори, таа желба не им се оствари. И покрај тоа што од вчера, според новите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) продолжува со консултативните средби за допрецизирање на Одобрението за градба во кое задолжително ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Енергетските компании се подготвени за зимскиот период кој следува, производството на електрична енергија е стабилно, испораката е сигурна, а компаниите се ...
| | веќе видена | слични

Со новиот закон за градење сите згради ќе мора да се градат со приклучок за парно. Според претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На ова поле се размислува и од страна на идните градби кои според предлог измените на законот за градење ќе треба да бидат приклучени на системите за парно. По ...
| | веќе видена | слични

Се планираат измени на Законот за градба со цел сите нови градби, ако е тоа технички можно, да се приклучат на централно греење. Ова беше кажано по средбата ...
| | веќе видена | слични

Предлогот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) за изменување на Законот за градба со кој се бара да се воспостави ред во начинот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, и Андреа Серафимовски, претставникот на Здружението на градители при Стопанската ...
| | веќе видена | слични

Здружението на градежништвото, индустријата на градежни материјали и неметалите при Стопанската комора на Македонија одржа работна средба со претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Центарот за управување со кризи се одржа седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК, сега во редуциран состав.На седницата се утврдија силите и ...
сите 758 | | | веќе видена

Министерството за здравство и трите најголеми приватни болници, „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, синоќа се договорија да соработуваат во борбата против ...
сите 648 | | | веќе видена

Ново амбулантно возило доби денес штипската Клиничка болница. Возилото е донација на Амбасадата на Германија а лично денеска го предаде германската амбасадорка ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ ГИ ПРОВЕРУВАЈТЕ БАДИЈАЛА РАДИЈАТОРИТЕ - парно нема да има ни денеска, ни во следниве денови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: