Град Скопје ниту оваа сезона нема да го преземе парното греење од бег, уште нема лиценца

Град Скопје ниту оваа зима нема да го преземе парното греење од сегашниот снабдувач „Балкан енерџи груп“ (БЕГ) бидејќи уште ја нема добиено лиценцата. ...
| | веќе видена | слични

Забележувате ли дека Скопје е небезбеден град во кој владее сообраќаен хаос, каде има масовно прекршување на сообраќајните правила и од пешаци и од автомобили, ...
| | веќе видена | слични

Загадувањето на воздухот во Скопје доаѓа и од општините во неговата околина, кои не се дел од неговите административните граници, како на пример Арачиново, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За само 30 дена со забрзана динамика на реализација на градежните активности, реконструиран e булеварот„ Александар Македонски“ во насока кон влезот на Скопје ...
| | веќе видена | слични

За време на продолжениот викенд ќе заврши реконструкцијата на улицата 11 Октомври кај Зелено пазарче. Овој потег почна да се прави минатата среда и оттогаш во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Се уште не започната грејната сезона граѓаните на Македонија го дишат најзагадениот воздух во Европа. Според податоци на „Нумбео“ за 2020-тата година ...
| | веќе видена | слични

Стационарот „Лајка“ е готов и подготвен за пуштање во употреба, но директорката Тина Петрушевска и вработените во моментов се во изолација поради симптоми на ...
| | веќе видена | слични

Застој во сообраќајот поради градежна механизација. Нервозни возачи, пешаци, велосипедисти...Ваква е сликата во центарот на Скопје, особено во утринските и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје ниту оваа сезона нема да го преземе парното греење од бег, уште нема лиценца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: