Награди за најдобрите на Европскиот квиз на парите


4 копии

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров на денешната проштала средба, му се заблагодари на амбасадорот на Франција во земјава, Кристијан Тимоние, за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со Фредерик Мерис, амбасадор на Кралството Белгија во нашата држава. На состанокот било пренесено дека се препознаени ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров се сретна со амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние.Димитров му се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со новоименуваната амбасадорка на Кралството Данска во нашата земја, Сузан Шајн, на која беше истакната одличната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев ја прими новоименуваната амбасадорка на Кралството Данска во нашата земја, нејзината екселенција Сузан Шајн.Toj ѝ го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Кралството Белгија и на Кралството Данска. На церемонијата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Првата транша со износ од 80 милиони евра, од вкупните 160 милиони макрофинансиска помош од Европската Унија за надминување на кризата предизвикана од ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Мила Кисјова Привидно земјата добро се справува со пандемијата, но реалноста е многу пострашна. Според општото мислење, Бугарија пружи солиден отпор на ...
| | веќе видена | слични

Ова беше посочено на првата официјална средба на министерот за финансии Фатмир Бесими со амбасадорот на Европската Унија во земјава Дејвид Гир. Дополнително, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на српското Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека знае оти неговите неодамнешни ...
сите 300 | | | веќе видена

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 255 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 301 | | | веќе видена

Поранешниот дефанзивец на Јувентус и Наполи, Чиро Ферара, изјави дека Марадона бил антихерој кој платил за своите грешки. Ферара беше соиграч на Марадона во ...
сите 334 | | | веќе видена

СДСМ јавно го повикува Мицкоски овие два дена, во име на националните и државните интереси, да одговори: Со кои структури во Бугарија интензивно соработува во ...
сите 242 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 151 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 159 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 816 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 405 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Награди за најдобрите на Европскиот квиз на парите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: