Гоце Делчев е македонски револуционер, но и Бугарите го чествуваат, порача Заев и најави средба со Борисов во ноември


Гоце Делчев ќе биде една од темите на разговор на средбата, која премиерот Зоран Заев ја најави со бугарскиот премиер Бојко Борисов, а која треба да се ...
| | веќе видена | слични

САД очекуваат државата да ја исполни обврската кон НАТО и да инвестира во нејзините граѓани, рече Ендрју Винтерниц, в.д. заменик-помошник секретар за одбрана ...
| | веќе видена | слични

НАТО поддржува посилна демократија, поголеми индивидуални слободи и права, а сега кога Северна Македонија стана членка има обврска да ги заштити овие права, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Решение за прашањето за Гоце Делчев по примерот на откажувањето од името Република Македонија е на повидок, откако премиерот Зоран Заев најави дека е убеден во ...
| | веќе видена | слични

Односите со Бугарија ги темелиме на договорот за добрососедство и соработка меѓу двете земји кој е добра појдовна точка за затворање на сите отворени прашања, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Низ отворен процес на соработка покажавме дека можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото и да се сплотиме околу она што е заедничко за иднината на ...
| | веќе видена | слични

Воведувањето на евтината тарифа на струјата го компензира ова зголемување на струјата. Вака некако премиерот Зоран Заев се обидува да објасни зошто ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 208 | | | веќе видена

На денешната седница на Владата, Министерот за здравство Венко Филипче ќе ги предложи новите рестриктивни мерки, кои ги препорача Комисијата за заразни болести ...
сите 479 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 463 | | | веќе видена

На Хрватска и се заканува недостиг на лекови поради големиот долг на државата кон веледрогериите, кој во моментот е над пет милијарди куни (околу 700 милиони ...
сите 74 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 76 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гоце Делчев е македонски револуционер, но и Бугарите го чествуваат, порача Заев и најави средба со Борисов во ноември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: