Силна словенечка поддршка за првата Меѓувладина конференција, државниот врв уверен дека компромисот е можен


Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева „кликна“ и гласно викна дека го нашла судбоносниот одговор на прашањето: Зошто Бугарија бара ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новите бугарските изјави дека македонскиот јазик е отворено прашање кое треба да се реши, изјави дека тоа се коментари со ...
| | веќе видена | слични

Бугарија еднострано ги присвои светите браќа Кирил и Методиј. Политичката, а не научната одлука на бугарскиот парламент со којa од сесловенски Кирил и Методиј ...
| | веќе видена | слични

Само ден откако во бугарското Собрание се изгласа дека сесловенските просветители Кирил и Методија се Бугари, а во официјална Софија во меморандуми до земјите ...
| | веќе видена | слични

Треба да се постигне решение што ќе носи придобивки на двете страни и ќе биде за добробит на Северна Македонија и на Бугарија, вели Зоран Заев. Тој најави дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 105 | | | веќе видена

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 388 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 148 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 221 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силна словенечка поддршка за првата Меѓувладина конференција, државниот врв уверен дека компромисот е можен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: