Заев со математика: Евтината тарифа ја поевтини струјата за 300, со последното поскапување се зголеми за 100 денари, заштедата е 200

Воведувањето на евтината тарифа на струјата го компензира ова зголемување на струјата. Вака некако премиерот Зоран Заев се обидува да објасни зошто ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Кичевчани попладнево протестираа против поскапувањето на електричната енергија, по втор пат движејќи се бавно во колона од неколку десетици возила на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓанската иницијатива „Доста е“ од Тетово и овој петок со блокада на сообраќај изрази незадоволство од тоа што е зголемена цената на електричната енергија. ...
| | веќе видена | слични

„Доста е" организира протести повеќе од два месеца како израз на незадоволство од повисоката цена на електричната енергија. -Граѓаните бараат пониска цена на ...
| | веќе видена | слични

Во видно помал број, граѓани попладнево се собраа пред Владата да го искажат револтот поради поскапената струја. Булеварот пред Владата беше блокиран и од ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од август беше организиран првиот протест во Скопје, Гостивар, Тетово, Куманово и Дебар против поскапувањето на струјата , а утре речиси по два ...
| | веќе видена | слични

Четири километарска колона на магистралниот пат кај Кичево се создаде во текот на вчерашниот ден, откако граѓани го блокираа, односно целосно го успорија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од денеска стапува на сила мерката за задолжително носење маска и на отворено, откако синоќа во Собранието пратениците гласаа за измените и дополнувањата на ...
сите 596 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 222 | | | веќе видена

Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев со математика: Евтината тарифа ја поевтини струјата за 300, со последното поскапување се зголеми за 100 денари, заштедата е 200

Од:
До кого (е-маил):
Порака: