Договорен датум за средба на мешовитата комисија со Бугарија


Софија демонстрира застарени сфаќање и изнесува неодржливи и наивни тврдења против Северна Македонија. Ова е ставот на 30 бугарски историчари, научници, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува Бугарија да го попречува стартот на пристапните преговори на Македонија со ЕУ. Уште еднаш повтори дека ...
| | веќе видена | слични

Група бугарски историчари, јавни личности и научници реагираат на меморандумот на нивната влада со кој се условува почетокот на преговорите на Северна ...
| | веќе видена | слични

Над триесет бугарски интелектуалци, историчари, научници, универзитетски професори и јавни личности со отворено писмо до јавноста се изјаснија против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со заедничко писмо до јавноста, насловено „Европа не нè разбира“, триесетина бугарски историчари, научници, универзитетски професори и јавни личности се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 327 | | | веќе видена

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, утринава преку Фесјбук упати апел до сите кои ќе бидат дел од погребната церемонија за неговиот татко, да ги почитуваат ...
сите 221 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Договорен датум за средба на мешовитата комисија со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: